Ekipa Kaštela Cemex učvrstila je četvrtu poziciju u prvenstvu slavljem protiv OK Brda rezultatom 3:0 u 11. kolu odbojkaške Superlige. Druge kaštelanske predstavnice, Marina Kaštela, s 3:0 izgubile su od Mladosti.

Marina Kaštela – HAOK Mladost 0:3
(11:25, 9:25, 17:25)
Suci: Dalibor Tota, Milan Rajković

Marina Kaštela ostavljena je bez šansi protiv najbolje ekipe lige. Mlade Kaštelanke u prva dva seta nisu sakupili ni dovoljno poena za osvojiti jedan set, što dovoljno govori o nadmoćnosti aktualnih prvakinja države. Tek su u trećem setu uspjele voditi do pola seta, a onda su se Zagrepčanke 'uozbiljile' i u sljedećih deset minuta dovršile posao.

Marina Kaštela: Karadža, Botić, Subašić, Grizelj, Šolić, Dežulović, Rožić, Teklić, K. Zdilar, Jureta, J. Zdilar, Terzievska, Brakus. Trener: Milorad Krunić

HAOK Mladost: Matić, Pavičić, Butigan, Rajković, Štimac, Grbavica, Volmut, Pažin, Freund, Lukić, Vrbanc, Jurišić. Trener: Saša Ivanišević

Brda – Kaštela Cemex 0:3
(15:25, 22:25, 20:25)
Split, dvorana OŠ Ravne njive
Suci: Ante Jukić, Marija Jakovac

Kaštela Cemex prešle su jednu od glavnih prepreka za ulazak među četiri najbolje ekipe u drugi dio prvenstva. Slavljem protiv Brda odmakle su se na devet bodova prednosti od splitske ekipe, a šest od pratitelja Enne Vukovar.

Napadački tandem Kaštelanki posebno se iskazao u prvom setu kada su s čak deset poena razlike poveli s 1:0. U drugom setu vidjeli smo bolji pristup Brda, no ulazak u set sa 7:2 nije bio dovoljan za izjednačenje premda su vodile do 20:18. Nakon toga Kaštela Cemex uspostavila je kontrolu nad trećim setom, čime su ugrabile novu prvenstvenu pobjedu.

Brda: Gutović, Katunarić, Mrduljaš, Kolarić, Dešković, Renko Ilić, Vukasović, Maretić, Garac, Žižić, Bogdanović, Klarić, Zekanović. Trener: Antonella Družijanić

Kaštela Cemex: Ninčević, Stanović, Prkačin, Rimac, Karaula, Rodin, Glavina, Papić, Kutrović, Sudar, Stojan, Vukić, Ljulj, Matas. Trener: Zoran Grgantov