U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva rukometaši Ribole Kaštela svladali su momčad Biograda s uvjerljivih 33:16. Jesenski prvak Dubrovnik nije izdržao bez poraza, izgubili su u Karlovcu rezultatom 27:24. Ribola Kaštela i Karlovac sada zaostaju tri boda za Dubrovnikom.

Ribola Kaštela – Biograd 33:16 (17:10)
Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani, gledatelja 400
Suci: Ante Mikelić (Solin), Petar Parađina (Solin)
Igrač utakmice: Tonči Pavlov (Ribola Kaštela)

Kaštelanski rukometaši još su jednom pokazali kako im je njihova dvorana ove sezone neosvojiva. Drugu utakmicu zaredom slavili su sa preko deset pogodaka razlike, a ovog puta nastradao je Biograd.

Ribola je uoči utakmice bila posebno 'nabrijana'. Naime, poraz Dubrovnika u Karlovcu otvorio je prostor da se pobjedom ponovo dođe na tri boda zaostatka, uz žaljenje zbog prošlotjednog poraza u međusobnom derbiju, te zasjednu na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. To im je i uspjelo.

Gosti su se držali do sredine prvog poluvremena, točnije do rezultata 6:5 i 9:7, nakon čega slijedi serija Ribolinih pogodaka do nedostižnih sedam pogodaka razlike na poluvremenu. U nastavku se napad domaćih još više razmahao, pa ubrzo dolazi do 23:13, čime se pitanje pobjednika praktički riješio.

Posebno treba pohvaliti raznovrsnost strijelaca domaće momčadi – njih čak jedanaest, od kojih je Pavlov imao najviše pogodaka – pet.

Ribola Kaštela: Mirat,Ilić (4), Milas (4), Pavlov (5), Cvjetković (4), Krokar, Javorčić (4), Papić, Bujas (1), Milinović, Kovačević (3), Fistonić (2), Šegrt, Tukić (3), Vujičević (2), Mikas (1). Trener: Davor Bujas

Biograd:Tomić, B. Jeličić (2), Kovačević, Došen, Pribilović (3), Troskot, Marčić, Pavlović (4), Kapitanović, H. Jeličić (7), Eškinja. Trener: Rikardo Baričić