Novu pobjedu u domaćem prvenstvu ubilježila je momčad Mladosti Ribole Kaštela, koja je rezultatom 3:1 bila bolja od Splita. Tako su Kaštelani postali i treća momčad u desetom kolu koja je slavila u gostima, dok je dvoboj Siska i zagrebačke Mladosti odgođen.

Split – Mladost Ribola Kaštela 1:3
(22:25, 25:22, 19:25, 18:25)

Split, dvorana OŠ Ravne njive
Suci: Joško Perajica, Marija Jakovac

U dalmatinskom derbiju odbojkaši Splita ovog puta nisu uspjeli parirati nadmoćnijim Kaštelanima. U njihovom prvom ovosezonskom srazu Mladost je pobijedila, ali tek u petom setu. Ovoga puta uspjeli su uzeti sva tri boda.

Gosti su otvorili set s izvrsnih 5:1 i 10:5. Uporni domaćin vratio se u set s četiri uzastopna poena, a onda i poveo pri rezultatu 17:15. Uslijedio je tada time-out iz kojeg je na parket izišla sabranija Mladost pa uspjela preokrenuti i osvojiti prvi set.

Drugi set bolje su otvorili Splićani, koji su se nakon izjednačujućeg početka odmaknuli na 13:9. Ponovo je važan bio time-out, jer su nakon deset minuta igre Kaštelani imali 18:16 u rukama. Međutim, ovog puta nisu sačuvali prednost već je gube par poena nakon, za 1:1 u setovima.

U sljedeća dva seta Mladost je prisvojila pobjedu. Bila su to rezultatski jako slična seta, nijedna momčad nije se uspjela značajnije odmaknuti, da bi potom u završnici Mladost zaredala nekoliko ključnih poena do zaključnog za set i pobjedu.

Split: I. Čosić, Marčić, F. Čosić, Gudelj, Zeljković, Skočić, Rnjak, Giljanović, Delić, Sabljić. Trener: Tomislav Karaula

Mladost Ribola Kaštela: Višić, Rupert, Perić, Kulušić, Matoković, Šuker , Cikojević, Jo. Melvan, Ja. Melvan, Bašić, Pervan, Palić. Trener: Ivan Rančić