Košarkaši Ribole Kaštela polagano se penju na prvenstvenoj ljestvici, ovoga puta pobjedom protiv Rudeša rezultatom 91:74. Prvo mjesto zadržale su Jazine pobjedom protiv Sonika (91:78), dok je na začelju Universitas.

Ribola Kaštela – Rudeš 91:74
(20:17, 20:16, 32:22, 19:19)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Marko Živaljić, Frane Mjeda, Dino Vukušić
Igrač utakmice: Frane Marasović (Ribola Kaštela)

Lijepu košarkašku utakmicu odigrali su Kaštelani u subotnjem ogledu s Rudešom. Puno postignutih koševa i malo primljenih bio je recept zadovoljstva igrača, ali i malobrojne publike. Spor start domaćih iskoristili su gosti koji su nakon prvih sedam minuta imali 16:10, ali domaćin serijom 10:1 stižu do prednosti na kraju prve dionice.

Ribola je preuzela kontrolu nad utakmicom pred kraj prvog poluvremena kada bježe na sedam poena razlike (40:33) U nastavku je prvi put probila dvoznamenkastu prednost, koju su do kraja utakmice suvereno zadržali.
U ovoj utakmici istaknuo se Frane Marasović s 21 poenom i devet skokova, dok je u borbi dvojice zlatnih kadeta Krešića i Prkačina bolji bio gostujući igrač za jednu tricu (10-13).

Ribola Kaštela: Vidović, Roso (1), Biočić (8), Bilandžić (10), Sanader (5), Krešić (10), Bare, Marasović (21), Vručinić (18), Vujević, Rašetina (16), Pruže (2). Trener: Damir Rančić

Rudeš: Jurič (11), Zadro (3), Štirjan, Nakić-Vojnović (6), Cvitković (9), Ljubičić (17), Meštrović, Hofman (9), Ivanković (6), Prkačin (13), Krolo. Trener: Milan Ličina