U posljednjoj utakmici 9. kola Superlige za odbojkašice Olimpik je rezultatom 3:2 svladao Kaštela Cemex. Unatoč porazu, prvo ime utakmice zasigurno je Nika Stanović koja je upisala nevjerojatnih 38 poena.

Olimpik – Kaštela Cemex 3:2
(24:26, 25:21, 25:14, 21:25, 15:10)

Zagreb, dvorana Trnsko
Suci: Antonio Pavičić, Jasmin Ramić

Utakmica za pamćenje odigrana je u Zagrebu između Olimpika i Kaštela Cemexa. Drama u pet setova završena je pobjedom domaćina, ali i nevjerojatnom pothvatu gostujuće igračice Nike Stanović.

Prvi set bio je rezultatski šarolik, gošće su povele 7:3 zahvaljujući četiri pogreške u smeču domaćih igračica, da bi uskoro Olimpik preokrenuo na 11:7. Domaće vodstvo trajalo je sve do 19:14 kada stiže serija gostujućih poena za izjednačenje i preokret do kraja seta. U drugi set Olimpik je ušao puno bolje i imao vodstvo sve do izjednačujućih 18:18. Nakon toga uslijedilo je pripetavanje sve do 21:21, a onda Olimpik s četiri poena, uz dva asa, stiže do izjednačenja.

Treći set započeo je boljom igrom 'Malenih', ali je pri 7:5 za njih nastupio pad u igri koja je domaću ekipu odvela na teško dostižnih 16:10. Pogreške u smeču i servisu koštale su gošće gubitkom trećeg seta. Olimpik je potom agresivno krenuo u četvrti set po čistu pobjedu. Rezultat od 9:2 činio se dostatnim, ali hrabre gošće preokreću na 12:11 i na kraju uspijevaju izjednačiti na 2:2.

Kaštela Cemex dobro su otvorile peti set, imale su vodstvo od 4:1, ali uzbudljiva utakmica ipak je pripala Olimpiku koji novim preokretom stiže do pobjedonosnih 15:10.

Olimpik: Butković, Štaka (10), Bilogrević, Šandrk (10), Toplek, Deak (5), Radanović (17), Martinčić, Jularić (1), Barić (12), Kliman (5), Brčić, Grozdanić, Bazina (18). Trener: Hrvoje Borovina

Kaštela Cemex: Ninčević (8), Stanović (38), Prkačin (5), Ljulj, Rimac (6), Karaula (3), Rodin (1), Glavina, Kutrović (8), Sudar, Matas. Trener: Zoran Grgantov