Odbojkašice Marine Kaštela prekinuli su šest utakmica dugi post bez pobjede. U utakmici devetog kola Superlige bile su bolje od Brda rezultatom 3:2. Kaštela Cemex igraju u danas kod Olimpika.

Marina Kaštela – Brda 3:2
(23:25, 25:19, 25:13, 20:25, 15:11)

Suci: Ante Jukić, Toni Ivković

Kaštelanska mladost napokon je barem na jednu utakmicu proslavila svoj trud. U utakmici protiv splitskih Brda najmlađi sastav lige uspio je doći do pobjede. Bila je to izrazito naporna utakmica duga dva sata, na što je već nagovijestio prvi set. U njemu se igralo gotovo poen za poenom, uz poneki odmak jedne ili druge ekipe. Tek su se pred kraj seta gošće uspjele odmaknuti na tri poena razlike i povesti s 1:0.

Nastavak je pripao domaćoj ekipi koja je u drugom setu držala svoje vodstvo, a kad su se gošće približile, nisu gubile koncentraciju. Upornost se isplatila odmakom od 14:13 do 21:14, čime stižu do izjednačenja. Puno lakše za Marinu izgledao je treći set u kojem je Marina nikad lakše ove sezone stigla do visokog vodstva od 20:9, a nakon toga nije bilo problema za osvajanje istog.

Da se gošće ne žele predati pokazale su izvrsnim otvaranjem četvrtog seta (0:6). Zatim je Marina uz malo sreće stigla do izjednačenja (10:10) i držala set u egalu (19:20), ali Brda ipak uspijevaju otvoriti peti set. U njemu je domaća ekipa pronašla dostatnu snagu za pobjedu, prvu nakon drugog kola.

Marina Kaštela: Botić, Subašić, Grizelj, Šolić, Dežulović, Rožić, Teklić, K. Zdilar, Jureta, J. Zdilar, Terzievska, Parčina, Karadža, Smoljo. Trener: Milorad Krunić

Brda: Gutović, Katunarić, Mrduljaš, Kolarić, Dešković, Vukasović, Maretić, Garac, Žižić, Bogdanović, Klarić, Zekanović. Trener: Antonella Družijanić