U osmom kolu odbojkaške Superlige za seniorke Kaštela Cemex pokazala je zube zagrebačkoj Mladosti u 3:2 porazu, dok je Olimpik s 3:1 bio bolji od Marine.

Kaštela Cemex – HAOK Mladost 2:3
(26:24, 24:26, 18:25, 25:23, 8:15)
Suci: Ante Jukić, Toni Ivković

Odlična utakmica viđena je u dvorani u Kaštel Starom u dvoboju između ekipa Kaštela Cemex i Mladosti. Zagrepčanke su došle u goste sa stopostotnim nizom, bez izgubljenog seta i sa znanjem kako pobijediti 'Malene'. No, one su ih na svom parketu neugodno iznenadile i, premda nisu slavile, pokazale zube da se mogu nositi s njima.

Atraktivan prvi set nakon niza preokreta otišao je u korist domaće ekipe, a ista stvar dogodila se u drugom setu, samo što su gošće istim rezultatom stigle do izjednačenja. Kaštela Cemex ušla je u treći set nešto opuštenije, a ekipe poput Mladosti to lako kažnjavaju pa su s laganih 25:18 povele s 2:1. Domaća ekipa ponovo se budi u četvrtom setu te uz malo sreće uspijevaju izjednačiti na 2:2, no za peti set snage ipak nije bilo.

Kaštela Cemex: Ninčević, Stanović, Prkačin, Ljulj, Rimac, Karaula, Rodin, Glavina, Papić, Kutrović, Sudar, Matas, Stojan, Vukić. Trener: Zoran Grgantov

HAOK Mladost:Matić, Pavičić, Butigan, Rajković, Štimac, Grbavica, Volmut, Pažin, Kulić, Lukić, Vrbanc, Jurišić. Trener: Saša Ivanišević

Olimpik – Marina Kaštela 3:1
(23:25, 25:19, 25:10, 25:21)
Zagreb, dvorana Trnsko
Suci: Jasmin Ramić, Boris Vurušić

Odbojkašice Olimpika bile su bolje od Marine i u osmom kolu Superlige. Iako su izgubili rezultatom 3:1, predstava Marine bila je bolja od prethodnih susreta, a malo sreće nedostajalo je i da ugrabe barem jedan bod. Marina je ponovo dobro otvorila utakmicu, premda je rezultat bio više-manje izjednačen na početku prvog seta, kasnije su se gošće odlijepile na 19:13. Nakon toga domaće igračice nanizale su 7:0 seriju i donijeli neizvjesnost, ali su gošće na kraju ipak povele.

U drugom setu Marina je ponovo propustila visoku prednost (7:1), da bi treći potpuno protekao u znaku Olimpika. One su preuzele utakmicu na svoj mlin i lagano je upravile prema pobjedi. Dašak nade za barem bod Marina je imala u četvrtom setu, međutim, doza sreće i mladenačkog neiskustva nedostajale su za drugačiji scenarij.

Olimpik: Butković, Štaka, Bilogrević, Šandrk, Deak, Radanović, Jularić, Barić, Krmpotić, Kliman, Brčić, Bazina, Martinčić, Toplek. Trener: Hrvoje Borovina

Marina Kaštela: Botić, Grizelj, Šolić, Dežulović, Rožić, Teklić, K. Zdilar, Jureta, J. Zdilar, Brakus, Karadža. Trener: Milorad Krunić