Petnaestogodišnji Mario Krešić bio je junak nove pobjede Ribole Kaštela u domaćem prvenstvu. Kaštelani su rezultatom 88:61 svladali Đakovo i tako upisali drugu pobjedu zaredom, a mladi Krešić postigao je čak 24 pogotka.

Ribola Kaštela – Đakovo 88:61
(21:13, 28:18, 18:10, 21:20)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Marko Živaljić, Dino Vukušić, Neven Jurjević
Igrač utakmice: Mario Krešić (Ribola Kaštela)

Dvorana u Kaštel Sućurcu jučer je bila svjedok prve 'eksplozije' talentiranog Marija Krešića. Petnaestogodišnjak, koji je prije tri mjeseca osvojio europsko zlato s reprezentacijom, postigao je 24 poena uz jš sedam skokova i četiri oduzete lopte. Pored njega cijela domaća momčad odigrala je taktičku zrelu utakmicu, pa se nakon ostvarivanja visoke prednosti pronašlo mjesto za još poneke mlade igrače.

Inače, Ribola je od samog početka vodila i kontrolirala rezultat, a dvoznamenkasta prednost prvi put je uspostavljena u drugoj četvrtini. Od tada je Kaštelani nisu ispustili, naprotiv, gradili su svoju igru i povećavali prednost koja je u jednom trenutku dosegla +27, a tako je na kraju i završilo.

Pred početak same utakmice, prisutni u dvorani minutom šutnje su odali počast žrtvi Vukovara.

Ribola Kaštela: Vidović (4), Biočić (7), Bilandžić (8), Sanader (2), Krešić (24), Bare, Marasović (11), Vručinić (15), Rašetina (13), Pruže (4). Trener: Damir Rančić

Đakovo: Vladović (2), D. Vukadin, Češkić (13), Hajduković (5), Š. Vukadin, Čupić (2), Karlović (27), Mikulić (3), S. Vukadin, Hrkač (9).