Odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela doživjeli su prvi prvenstveni poraz izgubivši od Rijeke rezultatom 3:1. Ovom pobjedom Riječani su zadržali vrh ljestvice, dok Kaštelani imaju malo vremena za analizu jer ih već u utorak čeka derbi sa zagrebačkom Mladosti.

Rijeka – Mladost Ribola Kaštela 3:1
(25:19, 25:20, 19:25, 25:19)
Rijeka, dvorana Mladosti
Suci: Tomislav Adamek, Miroslav Milinović

Jadranski derbi pripao je Riječanima, ishod je to utakmice šestog kola odbojkaške Superlige. Riječani su pružili sjajnu utakmicu protiv ne baš prave Mladosti, čije su se pogreške skupo naplaćivale. Tijesno otvaranje utakmice prekinuli su domaćini koji su nakon prvog time-outa pobjegli na 16:10 i tako otvorili put prema 1:0 u setovima. U drugom setu gosti su krenuli sporije, pa nakon 5:1 uhvatili priključak sve do 20:18 kada Riječani ubacuju u brzinu više i postižu visokih 2:0 na semaforu

U trećem setu Kaštelani su pokazali da se ne žele predati, vrlo brzo uspostavljaju kontrolu nad setom te nakon manje od dvadeset minuta smanjuju na 2:1. Međutim, 'kapitulacija' je ipak došla u posljednjem pokušaju za bodovima – s 25:19 Riječani zadržavaju svoj pobjednički niz za konačnih 3:1.

Rijeka: Pavlović, Ličina, Lešić, Jurišić, Osojnak, Krmpotić, Lasić, Banko, Janjanin, Bogdanović, Sušanj, Smiljanić, Jurčević. Trener: Velimir Liverić

Mladost Ribola Kaštela: Višić, Rupert, Perić, Kulušić, Matoković, Glaurdić, Šuker, Cikojević, Jo. Melvan, Ja. Melvan, Pervan, Palić. Trener: Ivan Rančić