Deseto kolo 1. Županijske lige u subotu se pokazalo da nije naklonjeno kaštelanskim klubovima. Gošk je doživio veliku 'pljusku' u Makarskoj izgubivši sa 7:1, a Val je upisao novi poraz. Jadran (KS) igra u nedjelju protiv Sloge (M).

Val – Orkan 0:2 (0:1)

Kaštel Stari, stadion Vukovar
Suci: Ante Sočo (Stobreč), Ante Milinović (Split), Mario Vrkić (Solin)
Strijelci: 0:1 Batinović 33', 0:2 Ćorić 47'
Igrač utakmice: Mate Ćorić (Orkan)

Nova utakmica bez bodova za Val, epilog je to dvoboja s Orkanom koji je domaću momčad nadigrao rezultatom 2:0. Trener Valenta još uvijek ne može pronaći pravo rješenje za popravak bodovnog stanja s najmlađom momčadi lige. Gosti su poveli u 33. minuti preko Batinovića, a na 2:0 povisio je Ćorić u drugoj minuti drugog poluvremena. Budući da su Vinjani osvojili bod, Val je ovim porazom pao na začelje.

Val:Banić, Šimunović, Džanko, Suman, Čurković, Šego (66. Pajčin), Stanković, Plazibat, Radanović, Roje (58. Družianić), Aleksić (63. Banovac). Trener: Stipe Valenta

Orkan: Ordulj, Grubiša (65. Lozić), Trgo, Dragošević, Mandurić, Batinović (76. Kraljević), Pecotić, Predojević (71. Mudnić-Pulje), Baraban. Trener: Ervin Nazor

Zmaj (M) – Gošk 7:1 (2:0)

Makarska, stadion SC Makarska
Suci: Mateo Boljat (Split), Mirko Odrljin (Čaporice), Krešimir Komić (Kaštel Stari)
Strijelci: 1:0 Rašić 1', 2:0 Lozina 11', 2:1 Duvnjak 50', 3:1 Lozina 59', 4:1 Rašić 66', 5:1 Vučemil 72', 6:1 Gojak 83', 7:1 Šabić 89'
Igrač utakmice: Danijel Rašić (Zmaj M)

Nevjerojatno težak poraz doživjeli su nogometaši Goška na gostovanju u Makarskoj. S čak sedam golova u mreži ispraćeni su od domaćeg Zmaja koji se sa stilom vratio među pet najboljih momčadi lige. Već u prvoj minuti Rašić je šokirao gostujuću obranu pogotkom za 1:0, a deset minuta kasnije vodstvo je preko Lozine bilo uduplano. Gošk se tada stabilizirao, čak stvorio koju priliku sve do 50. minute kada Duvnjak smanjuje na 2:1. No, umjesto da se vrate u utakmicu Gošk je doživio potop – u samo pola sata primaju pet pogodaka za najteži poraz u sezoni.

Zmaj (M):Brkulj, Dedić, Božić, A. Brnić, Šabić, S. Brnić (80. Marić), Serdarević (68. Selak), I. Rašić, Lozina, D. Rašić, Vučemil (74. Gojak). Trener: Ante Vidulin

Gošk: L. Zec, Nevešćanin, Blažević (15. Kovačević), Šarić, Alfirević, Konsa, Vidović, Bučić (78. Turković), Projić, Šarić, Duvnjak. Trener: Radoslav Tomas