Peto kolo 1. HRL bilo je uspješno za kaštelanske rukometaše koji su na svom parketu s 31:24 svladali Mornar Crikvenicu. Kolo zaključuju Dubrovnik i Trogir utakmicom u utorak.

Ribola Kaštela – Mornar Crikvenica 31:24 (14:12)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani, gledatelja 350
Suci: Ivica Glavinić (Metković), Mile Veraja (Metković)
Igrač utakmice: Davor Javorčić (Ribola Kaštela)

Ribola Kaštela iskupila se na najbolji način nakon dva uzastopna poraza. Pred otprilike 350 svojih gledatelja svladali su Mornar Crikvenicu rezultatom 31:24. Početak je bio dosta težak, gosti su stalno golovima pratili Kaštelane koji su se tek pred kraj poluvremena uspjeli odlijepiti na dva pogotka razlike. U drugom poluvremenu ipak je uslijedila dominacija kaznivši propuste gostiju. Prednost je u zadnjih petnaest minuta narasla na čak deset pogodaka razlike, što je odveć bio veliki zaostatak za goste.

Najviše pogodaka postigli su Javorčić i Fistonić, ukupno pola od cijele momčadi, a isto toliko za goste su značili Daskijević i Zarev.

Ribola Kaštela: Pepur, Ilić (1), Milas (2), Pavlov, Jarčević, Ivanda (1), Krokar (2), Javorčić (8), Papić (3), Milinović, Kovačević, Fistonić (7), Mirat, Tukić, Vujičević (4), Mikas. Trener: Davor Bujas

Mornar Crikvenica: Liridonu, Oroši (2), Matejčić, Daskijević (6), Ćupić (1), Melon (3), Huljina (2), Medvedec (1), Car, Daskijević, Zarev (6), Stanik (3). Trener: Valter Matošević