U šest odigranih utakmica 8. kola u subotu palo je dosta pogodaka od čega valja izdvojiti 7:0 pobjedu Zmaja (M) nad Postirama. Derbi utakmica Goška i Jadrana završila je minimalnom pobjedom domaćih, dok je Val ispustio minimalnu prednost i od Oska izgubio s 2:1.

Gošk – Jadran (KS) 1:0 (1:0)

Kaštel Gomilica, stadion SC Jure Bakotić
Suci: Mario Soldić (Hrvace), Marin Sokol (Makarska), Ivan Kalinić (Klis)
Strijelac: 1:0 Projić 44'
Igrač utakmice: Ivan Projić (Gošk)

Uzbudljivu derbi utakmicu Goška i Jadrana obilježio je, nažalost po stotinjak prisutnih gledatelja, samo jedan gol. Bilo je nekoliko izglednih šansi za vodstvo jedne i druge momčadi, a realizirana je samo jedna – ona pred sam kraj prvoga poluvremena. Pad koncentracije gostujuće obrane iskoristio je Projić koji zabija za vodstvo svoje momčadi, a na koncu i za pobjedu u samom derbiju. Drugi dio utakmice protekao je u blagoj prednosti Goška koji je sačuvao svoje vodstvo, ali i svoju mrežu netaknutom. Ovom pobjedom Gošk je preskočio Jadran te je sad na petom mjestu, a Sućurani su šesti.

Gošk:L. Zec, Bekavac, N. Zec, Šarić, Alfirević, Karaman, Vidović (71. Đuras), Bučić, Projić (78. Turković), Šarić, Duvnjak (83. Botica). Trener: Radoslav Tomas

Jadran (KS):Roso, Erceg, Renić (83. Šimić), Dević, Bodrožić, Marić-Arić, L. Stefanović, Buzov (59. Biskupović), Grubišić, T. Stefanović, Katić. Trener: Tonći Bilić

Osk – Val 2:1 (1:1)

Otok, stadion ŠC Gola Brda
Suci: Dinko Kukulj (Imotski), Ivica Grepo (Runović), Hrvoje Erceg (Drum-Podbablje)
Strijelci: 0:1 Radanović 17', 1:1 M. Bašić 28' (11m), 2:1 Ljubas 47'
Isključen igrač: 62' Frane Polić (Val)
Igrač utakmice: Toni Ljubas (Osk)

Misija skupljanja bodova u Otoku nije prošla uspješno za Val. Iako su nakon samo sedamnaest minuta igre imali vodstvo od 1:0 zahvaljujući preciznom Radanoviću, nastavak utakmice ipak se prelomio u korist domaće momčadi koja je s nova tri boda privremeno zasjela na čelnu poziciju. Vodstvo gostiju trajalo je deset minuta jer je nesmotrenost njihove obrane koštala kaznenim udarcem kojeg je Marko Bašić pretvorio u izjednačenje. Rezultatom 1:1 otišlo se na predah, a onda na samom početku uslijedio je šok za obranu Vala – samo minut nakon ulaska u igru njihov bivši igrač Toni Ljubas postiže pogodak koji se kasnije ispostavio kao pobjedonosan.

Osk:Cvrlje, Mažurin, Labrović, M. Bašić, Galić (46. Ljubas), I. Bašić (89. Radović), M. Bašić, Dolić, Plavša, Matijašević, Čugura (P. Bašić). Trener: Zdravko Ćurković

Val:Banić, Šimunović, Cvjetković, Suman, T. Stanković (74. M. Stanković), Šego (66. Udovičić), Družianić, Plazibat, Radanović, Roje, Polić (61. Aleksić). Trener: Stipe Valenta