U trećem kolu 1. HRL rukometaši Ribole Kaštela zaustavili su Karlovčane pobjedom od 27:24 na svom parketu. Za sada je Dubrovnik jedina stopostotna momčad u ligi, Kaštelani s nova dva boda drže korak.

Ribola Kaštela – Karlovac 27:24 (15:10)
Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani, gledatelja 500
Suci: Ivica Glavinić (Metković), Mile Veraja (Metković)
Igrač utakmice: Jure Fistonić (Ribola Kaštela)

Ribola Kaštela pokazala je Karlovčanima da su oni gazda na svom parketu. Izvrsna pobjeda u pravom odmjeravanju snage pred gotovo punom dvoranom u Kaštel Sućurcu daje nadu da će Ribola ove godine biti pri vrhu. Domaćin je dobro otvorio susret, gostima je dozvolio da izjednači na 4:4, dok je do kraja poluvremena rezultat bio na strani Kaštelana. U nastavku je postalo napetije pa su tako gosti došli na pogodak razlike pri 17:16, no tada napad domaćih ponovo proigrava i bježi na pet pogodaka razlike. Gosti su pokušavali najviše preko Šnajdera, koji je do kraja utakmice imao čak osam pogodaka, no domaća obrana uspjela ga je zaustaviti u drugom poluvremenu. Na kraju zaslužena pobjeda domaćih i dobar nagovještaj za dalje.

Ribola Kaštela: Pepur, Ilić (4), Milas (3), Pavlov, Ivanda (1), Krokar (1), Javorčić (3), Papić (4), Bujas (5), Milinović, Kovačević (1), Fistonić (5), Šegrt, Tukić, Vujičević (1), Mikas. Trener: Davor Bujas

Karlovac: Radočaj, Horvat, Hrvojević, Šnajder (8), Rukavina (3), Begić, Frketić (2), Ćelić, Bačić (2), Crnković (2), Mrljak (3), Sudarić, Domjančić, Obranović (3), Janjanin (1), Glumac. Trener: Tatjana Rašić