U subotu je odigrano drugo kolo odbojkaške Superlige za seniorke. Marina Kaštela teže no očekivano svladala je OK Brda iz Splita, dok je Olimpik drugi put zaredom slavio u Kaštelima.

Kaštela Cemex – Olimpik 1:3
(21:25, 25:19, 17:25, 21:25)
Suci: Milan Rajković, Dalibor Tota

Odbojkašicama Olimpika ove sezone očito odgovaraju Kaštela. Prošlog vikenda svladale su Marinu Kaštela u Kaštel Starome, a jučer su s 3:1 na istom mjestu bile bolje od Kaštela Cemexa. Nakon malo više od pola sata igre bilo je izjednačenih 1:1 u setovima, no nakon toga gošće su preuzele konce igre te sa više-manje laganih 25:17 i 25:21 pospremile u džep nova tri boda.

Brda – Marina Kaštela 0:3
(24:26, 22:25, 20:25)
Split, dvorana OŠ Ravne Njive
Suci: Ante Jukić, Marija Jakovac

Marina Kaštela upisala je prvu prvenstvenu pobjedu, doduše teže no očekivano protiv nove članice Superlige. Iako je na kraju utakmice semafor pokazivao 3:0, domaće igračice u svakom su setu bile blizu da ponište svoju 'nulu'. Za gošće je osobito bio mučan prvi set koji je otišao na kratak produžetak, a možemo reći da je na kraju ipak presudilo iskustvo unatoč razlici u kvaliteti.