Rukometašice Marine Kaštela doživjele su poraz na otvaranju prvenstva 2. HRL – jug.Rezultatom 26:21 bolje su bile Sinjanke koje je predvodila Matea Mažurin s jedanaest pogodaka.

Sinj – Marina Kaštela 26:21 (14:6)
Sinj, Školska sportska dvorana
Suci: Nives Jakus (Marina), Stefano Rajković (Split)
Igrač utakmice: Matea Mažurin (Sinj)

Marina Kaštela doživjela je hladan tuš na otvaranju prvenstva. Rukometašice su gostovale kod Sinjanki koje su već u prvom poluvremenu praktički osigurale pobjedu. Gošće su loše otvorile utakmicu, a raspoložena domaća ekipa kažnjavala je svaku rupu u obrani. Tako je nakon polovice prvog dijela bilo visokih 9:1 za Sinj, te se ta prednost od osam razlike zadržala do poluvremena. Nešto ozbiljniju Marinu moglo se vidjeti u drugom poluvremenu. Iako su jednom došle na čak dva pogotka razlike (22:20), zaostatak je ipak bio prevelik za senzacionalan preokret.

Najraspoloženija igračica bila je Matea Mažurin s čak 11 pogodaka, dok se kod Marine Ana Šarić čak osam puta upisivala u strijelce.

Sinj: Čosić-Dragan, Bilandžić (2), Majić, Macan (3), Hrgović-Tomić (5), Tenžera, Koprčina, Mažurin (11), Laco (2), Zorica, Vugdelija, Poljak, Ćurković, Ilić, Pavić, Paštar (3). Trener: Josip Borozan

Marina Kaštela: Olujić (3), Strmečki (1), Kragić, A. Jurko (3), Pintar (1), Zebić, Karanušić (2), Bradan-Šljujo, Šarić (8), Lučić, M. Jurko, Ćoko, Lijić (3), Krželj. Trener: Željko Kovač