U subotu je odigrano pet utakmica 5. kola 1. Županijske lige. Jadran je ponovo u završnici susreta stigao do boda odigravši 2:2 s Omladincem, dok je oslabljeni Gošk izgubio s visokih 6:0. Val igra danas u 16 sati u Kaštel Starom protiv Sloge iz Mravinaca.

Omladinac – Jadran (KS) 2:2 (1:0)

Vranjic, stadion SC Kava
Suci: Toni Bešker (Solin), Ante Milinović (Split), Ivan Kalinić (Klis)
Strijelci: 1:0 Vrdoljak 16', 2:0 Murillo 59', 2:1 Grubišić 87', 2:2 Katić 89'
Igrač utakmice: Stipe Vrdoljak (Omladinac)

Drugu utakmicu za redom nogometaši Jadrana iz Kaštel Sućurca dolaze do bodova u samoj završnici susreta. Prošlo kolo s dva su pogotka pred sami kraj susreta ulovili sva tri boda, a protiv Omladinca su spasili 0:2 i ugrabili važan bod. Inače, utakmica je započela minutom šutnje za preminulog trenera Milivoja Bonačića, potom je krenula borba za bodove. Domaćinu je pripalo prvo poluvrijeme ne samo igrom nego i rezultatski zahvaljujući Vrdoljaku koji je u 16. minuti bio strijelac. U petnaestoj minuti drugog poluvremena vodstvo domaćih poduplao je Murillo i kad se sve činilo da će tri boda u sigurni džep domaćina gosti su se pobrinuli za čudo. Prvo je Grubišić u 87. smanjio na 2:1, a samo dvije minute kasnije Katić pogotkom za 2:2 zadaje šok protivničkoj obrani.

Omladinac: Radić, Galić, Šitum, Murillo, Bašić, Franić, Gagić (55. Podrug), Perković (75. Baričević), Bokšić, Vrdoljak, Šunjić. Trener: Valentino Roglić

Jadran (KS): Roso, Erceg, Renić, Dević, Bodrožić, Marić-Arić, L. Stefanović (79. Buljan), Biskupović (57. Radić), Grubišić, T. Stefanović, Katić. Trener: Tonći Bilić

Jadran (T) – Gošk 6:0 (4:0)

Tučepi, stadion Slatina
Suci: Mario Soldić (Hrvace), Dinko Kukulj (Imotski), Josip Češljar (Proložac)
Strijelci: 1:0 Krnić 16', 2:0 Koštić 32' (11m), 3:0 Blažević 37' (ag.), 4:0 Koštić 43', 5:0 Koštić 60', 6:0 Bušelić 86'
Igrač utakmice: Marin Koštić (Jadran T)

Oslabljeni Gošk pretrpio je težak poraz na gostovanju u Tučepima. No valja reći da je domaći Jadran pokazao kvalitetnu igru koju već tri utakmice zaredom zadaje rane protivnicima. U prvom kvartalu utakmice bilo je 'samo' 1:0 za domaćina pogotkom Krnića, a onda je od 32. do 43. minute gostujuća obrana propustila čak tri puta. Koštić se dva puta upisao u strijelce i tako otvorio prostor za hat-trick. Njega je ostvario u 60. minuti za visokih 5:0, a Bušelić je 'dovršio set' pet minuta prije kraja susreta.

Jadran (T): Milaković, Krnić, Biočić, Šalinović, Sočo, Ljubić (64. Divić), Šimić, Koštić, Bitanga (68. Bušelić), Pašalić (68. Mravičić), Tomas. Trener: Slobodan Carević

Gošk: L. Zec, Rušnov, Blažević, Karaman, Alfirević, Kosa, Bučić, Turković, Botica (68. Keran), Duvnjak (71. Kovačević), Projić. Trener: Radoslav Tomas