Kaštelanski predstavnici u 1. Županijskoj ligi nisu imali dobar učinak u 3. kolu. Derbi Vala i Goška prošao je u pravom derbi raspoloženju sa šest pogodaka i neodlučenim ishodom, dok je Jadran (KS) ostao praznih ruku premda je vodio 1:0.

Val – Gošk 3:3 (1:2)

Kaštel Stari, stadion Vukovar
Suci: Mladen Labrović (Glavice), Ante Proso (Gata), Branimir Poljak (Glavice)
Strijelci: 0:1 Karaman 18', 1:1 Šimunović 29', 1:2 Bučić 35', 2:2 Radanović 53', 2:3 Botica 71', 3:3 Radanović 87'
Isključen igrač: 71' Ante Škopljanac (Gošk)
Igrač utakmice: Marko Radanović (Val)

Prava derbi utakmica viđena je u subotu na stadionu Vukovar uz pregršt pogodaka, crveni karton, podjela bodova i kratki prekid utakmice. Gošk je u susret ušao favorizirano i svoju ulogu počeo pravdati već na početku. U 18. minuti stigli su do vodstva preko Karamana, ali deset minuta kasnije kapetan domaćih Šimunović izjednačava rezultat. Povratak na početnu situaciju nije dugo trajao jer u 35. minuti Bučić donosi novo vodstvo crveno-bijele momčadi. Drugo poluvrijeme rezultatski je pripalo Valu koji je već u 53. minuti ponovo vratio stvari na početak, no uporni gosti još jednom stižu do vodstva. Ovoga puta strijelac je bio Botica svega šest minuta od ulaska u igru. Gosti su ipak ostali kratki za prvu ovosezonsku pobjedu, zaustavio ih je Radanović drugim pogotkom pred sam kraj susreta.

Susret je obilježila kratka bakljada domaćih navijača kod prvog pogotka Vala. Nekoliko bakljadi završilo je u teren pa je sudac Labrović morao zaustaviti utakmicu na nekoliko minuta. Još jedan incident dogodio se u 71. minuti kada je Škopljanac zbog verbalnog vrijeđanja suca ranije morao pod tuš.

Val: Bilić, Šimunović, Družianić, Rajčić, Gogić, Šego, Stanković, Džanko, Brko (90. Pajčin), Radanović, Aleksić (90. Lagator). Trener: Stipe Valenta

Gošk: L. Zec, Rušnov, N. Zec, Karaman, Škopljanac, Konsa (75. Alfirević), Šarić, Turković (65. Botica), Projić (88. Keran), Duvnjak, Bučić. Trener: Radoslav Tomas

Jadran (T) – Jadran (KS) 4:1 (1:1)

Tučepi, stadion Slatina
Suci: Ante Terzić (Podstrana), Josip Češljar (Proložac), Hrvoje Erceg (Drum-Podbablje)
Strijelci: 0:1 Grubišić 12', 1:1 Krnić 26', 2:1 Koštić 48' (11m), 3:1 Pašalić 55', 4:1 Bušelić 69'
Igrač utakmice: Mate Krnić (Jadran T)

U derbiju dvaju Jadrana deblji kraj izgubili su gosti. Iako su pogotkom golgeterski raspoloženog Grubišića poveli već u 12. minuti, nastavak je potpuno otišao pod dominaciju domaće momčadi koja je zasluženo ostavila sva tri boda na Slatini. Pogodak izjednačenja domaćinima donio je Mate Krnić u 26. minuti i taj je rezultat mirovao do početka drugog poluvremena. Zahvaljujući kaznenom udarcu i Koštićevoj preciznosti Jadran (T) stiže do vodstva u 48. minuti i tada stavlja igru pod kontrolu. A kad su Pašalić (55') i Bušelić (69') uvećali vodstvo svoje momčadi na 4:1 bilo je jasno tko će iz susreta izaći kao pobjednik.

Jadran (T): Milaković, Krnić, Biočić, Šalinović, Sočo, Ljubić (75. Mravčić), Šimić, Koštić, Bitanga, Pašalić (66. Divić), Tomas (46. Bušelić). Trener: Jurica Karabatić

Jadran (KS): Roso, Erceg, Renić, Dević, Bodrožić, Šimić (66. Marić-Arić), L. Stefanović, Biskupović, Grubišić (74. Gazibara), T. Stefanović (58. Radić), Katić.