U glavnom gradu Mađarske, Budimpešti, održano je 17. izdanje međunarodnog turnira u ritmičkoj gimnastici Gracia Fair Cup na kojemu su nastupile tri hrvatske ritmičarke – Sunčica Lozić, Laura Božić i Petra Ribarić.

Na već ustaljenom turniru u kalendaru ritmičke gimnastike nastupilo je 38 ritmičarki iz 18 svjetskih zemalja. Najbolji je plasman od naših djevojaka ostvarila Sunčica Lozić koja je u ukupnom poretku zauzela 20. mjesto. Laura Božić plasirala se na 24. mjesto, dok je Petra Ribarić bila 28.

Dvorana Pestszentimrei Sportkastely našoj je Sunčici donijela sreću budući da je vježbu s obručem odradila vrlo dobro te pritom zaradila ocjenu 15.650 i osvojila 10. mjesto. U vježbi s loptom imala je jedan pad rekvizita pred sam kraj vježbe te je za nju osvojila 12.400 bodova (22. mjesto). Drugoga dana natjecanja na rasporedu su bile vježbe s preostala dva rekvizita – čunjevima i trakom. Sunčica je traku odradila bez većih grešaka te se plasirala na 15. mjesto (ocjena 12.300), dok je u vježbi s čunjevima napravila grešku na kraju vježbe što se odrazilo u velikom broju tehničkih grešaka te rezultiralo ocjenom 11.400 i 32. mjestom.

Laura Božić u najboljem se svjetlu pokazala u vježbi s trakom gdje je s kvalitetnom i sigurnom izvedbom završila kao 14. s osvojenih 12.850 bodova. Vrlo dobrim nastupom u vježbi s čunjevima dobila je ocjenu 13.250 (21. mjesto), dok je u vježbi s obručem s dvije manje greške umjetništva postigla ocjenu 13.150 te zauzela 26. poziciju. Zbog dva ispuštanja rekvizita u vježbi s loptom završila je kao 31. (10.950).

Petra Ribarić najbolji je rezultat ostvarila u vježbi s čunjevima gdje je vrlo dobrim nastupom zaradila ocjenu 13.400 i zauzela 22. mjesto. U vježbi s s loptom pokazala je određenu sigurnost i staloženost te solidnom vježbom osvojila 23. mjesto (12.250). Lošim početkom i velikom greškom u obruču zauzela je 28. mjesto s ocjenom 12.650. U vježbi s trakom imala je veliku stanku u kompoziciji zbog otpetljavanja čvora usred vježbe što je naposljetku rezultiralo nižom ocjenom – 9.450 te osvojenim 33. mjestom.

Djevojkama je ovo bio prvi nastup nakon duže pauze, ali isto tako i posljednja proba uoči Svjetskog prvenstva koje se od 10. do 16. rujna održava u glavnom gradu Bugarske, Sofiji.

Izvor : HGS.hr