DOBRE VIJESTI IZ MALOG LOŠINJA
Nakon što su u prva dana natjecanja finala Kupa Hrvatske u Malom Lošinju, zabilježili tri pobjede i jedan poraz, šahisti ŠK „Petar Sedlar Pepe“ u nastavku natjecanja ostvarili su jedan neodlučen rezultat i jednu pobjedu, čime su osvojili visoko treće mjesto u konkurenciji 28 šahovskih klubova.

Tako su, uz pobjede nad Sladoranom i Đakovom te porazom protiv riječke Liburnije, u petom kolu pobijedili  Sljeme Agroproteinku iz Sesveta  rezultatom 3:1, a u posljednjem, šestom kolu odigrali nerješeno s konačnim pobjednikom Kupa, ŠK Zagreb, a rezultat je bio 2:2.

Boje kaštelanskog kluba na ovom natjecanju branili su: velemajstor Bogdan Lalić, međunarodni majstori Zdenko Plenković, Robert Lončar  i Srđan Šale  te majstorski kandidati Mate Ribičić i Ivica Brkić.  Posebno su se istakli internacionalci Plenković koji je zaradio 15 rejting bodova te Lončar sa 11 rejting bodova, uz činjenicu kako je ostvario tri pobjede i tri remija, bez poraza na natjecanju.

Rezultati:

​1. KOLO
Petar Sedlar Pepe - Sladorana 3,5:0,5
Bogdan Lalić - Slavko Rosić remi
Zdenko Plenković - Zoran Ljikar 1:0
Robert Lončar - Krunoslav Lešić 1:0
Srđan Šale - Josip Egerc 1:0

2. KOLO
Polet - Petar Sedlar Pepe 1,5:2,5
Filip Pavić - Bogdan Lalić remi
Filip Radenić - Zdenko Plenković 0:1
Vjekoslav Nemec - Robert Lončar 0:1
Jakov Pavić - Srđan Šale 1:0

3. KOLO
Petar Sedlar Pepe - Đakovo 3:1
Bogdan Lalić - Ozren Biti remi
Zdenko Plenković - Bojan Medak 1:0
Robert Lončar - Marko Filipović remi
Srđan Šale - Drago Vargić 1:0

4. KOLO
Liburnija - Petar Sedlar Pepe 3:1
Ivan Šarić - Bogdan Lalić 1:0
Robert Markuš - Zdenko Plenković 1:0
Davorin Kuljašević - Robert Lončar remi
Jadranko Plenča - Srđan Šale remi

5. KOLO
Petar Sedlar Pepe - Sljeme Agroproteinka 3:1
Bogdan Lalić - Zoran Jovanović remi
Zdenko Plenković - Dejan Pikula 1:0
Robert Lončar - Goran Đurović 1:0
Srđan Šale - Vladimir Bukal remi

​6. KOLO
Petar Sedlar Pepe - Zagreb 2:2
Bogdan Lalić - Zdenko Kožul remi
Zdenko Plenković - Hrvoje Stević remi
Robert Lončar - Mladen Palac remi
Srđan Šale - Robert Zelčić remi

Ukupni poredak:
1          ŠK Zagreb, Zagreb      
2          ŠK Liburnija, Rijeka
3          ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi
4          ŠK Mornar,Split
5          ŠK Rijeka, Rijeka
6          ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete
7          ŠK Đakovo, Đakovo
8          ŠK Brda, Split 
9          ŠK Đuro Đaković. Slavonski Brod
10         ŠK Polet, Zabok
11         HAŠK Mladost, Zagreb
12         ŠK Garešnica-Mount trade, Garešnica  
13         ŠK Stridon, Štrigova
14         ŠK Polet, Buševec      
15         ŠK Sloboda, Mihovljan-Čakovec          
16         ŠK Sladorana, Županja
17         ŠK Pula, Pula  
18         AŠK Junior, Rijeka      
19         ŠK Ferit-Osijek, Osijek 
20         ŠK Stjepan Bosak-URIHO, Zagreb
21         ŠK Dubrovnik, Dubrovnik        
22         ŠK Tomislav-Goran, Sv.Ivan Žabno
23         ŠK Omiš, Omiš
24         ŠK Belišće, Belišće
25         ŠK Lošinj, Mali Lošinj  
26         ŠD Varaždin, Varaždin 
27         ŠK Šibenik, Šibenik     
28         ŠK Strmac, Nova Gradiška

Foto: Hrvoje Stević


KOMENTARI: