U subotu je odigrano kompletno 28. kolo 3. HNL – jug. Val je na domaćem terenu s 3:0 svladao BŠK Zmaj, vodeća Croatija izgubila je od Neretvanca s 4:3, iako je vodila 2:1, dok je Split do pobjede stigao u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca.

Val – BŠK Zmaj 3:0 (1:0)
Kaštel Stari, stadion Vukovar, gledatelja 150
Suci: Teo Pavić (Split), Ante Proso (Gata), Matko Palada (Trogir)
Strijelci: 1:0 Melvan 24', 2:0 Šešlija 51' (ag.), 3:0 Perković 70'
Igrač utakmice: Ante Melvan (Val)

Tri pogotka i čista mreža računica je Vala u utakmici protiv BŠK Zmaja. Iako susret nije obilovao konkretnim prigodama, Kaštelanima to nije previše ni važno – najvažniji su bodovi koji ih vode ka ostanku. Val je poveo pogotkom Melvana u 24' minuti, udarac izvan kaznenog udarca bio je neuhvatljiv za Kragića. No, pobjeda je došla tek u nastavku. Tome je pripomogao Šešlija autogolom u 51. minuti, da bi Perković u 70. potvrdio pobjedu domaćih.

Val: Slavica, Melvan, Suman, Perković (72. Lukas), Baturina, Grubić, Kuliš, Udovičić (84. Džolić), Cikojević, Barišić, Dadić (78. Šego). Trener: Ante Terze

BŠK Zmaj: Kragić, Sardelić, Velemirović, Nobilo (46. Škoro), Ivanišević, Didović, Melezović, Šešlija, Cetinić, Jelavić, Tarle (62. Ćubel). Trener: /