Subotnji dan bio je dan za domaćine. U pet utakmica palo je čak devetnaest pogodaka, najviše je bilo u Unešiću gdje je domaća Zagora nadigrala Neretvanac s visokih 7:1. Katastrofu je doživio i Val koji je izgubio 4:0 od Junaka.

Junak – Val 4:0 (1:0)

Sinj, Gradski stadion Sinj
Suci: Ante Žilić (Škabrnja), Josip Katuša (Raštane D), Šime Žilić (Škabrnja)
Strijelci: 1:0 Andrić 29', 2:0 Barišić 61' (ag.), 3:0 Barać 80', 4:0 Bitunjac 89'
Igrač utakmice: Leo Andrić (Junak)

Rasplet sezone bliži se svom završetku, a deblji kraj, čini se, izvući će Val iz Kaštel Starog. Kaštelani su na važnom gostovanju u Sinju poraženi s visokih 4:0 čime je njihov plan za ostanak sada udaljen golema četiri boda. U posljednje tri utakmice morat će uloviti barem duplo da bi se drugu sezonu zaredom izvukli od ispadanja.

Domaćima je također trebala pobjeda da u završnoj fazi prvenstva lakše dišu, a dobar početak dao im je Leo Andrić u 29. minuti postigavši pogodak za 1:0. Val se do tada dobro držao, pa i u nastavku susreta dok u 61. minuti Barišić nije nespretno pospremio loptu u svoju mrežu za 2:0. Obrana Vala popucala je u završnoj fazi utakmice primivši još dva pogotka za konačnih 4:0. Kaštelani više ne ovise o sebi, a ako ne pobjede BŠK Zmaj u sljedećem kolu pitanje ispadanja može biti zaključeno.

Junak:Labrović, Mornar, Marunica, Katuša (86. Bitunjac), Vuleta (73. Jukić), Barać (81. Šentija), Andrić, Vardić, Botica, Puljić. Trener: Stipe Grčić

Val:Slavica, Sunara (58. Kuliš), Melvan, Suman (79. Šego), Perković, Kustura, Grubić, Udovičić (64. Pastuović), Cikojević, Barišić, Dadić. Trener: Ante Terze