Posljednje kolo Premijer lige košarkaši Ribole Kaštela odigrali su u srijedu na domaćem parketu protiv Splita koji je slavio sa 89:77. Tim porazom Ribola je zaključila sezonu na posljednjem mjestu.

Ribola Kaštela – Split 77:89
(19:20, 13:19, 27:18, 18:32)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Martin Vulić, Josip Jurčević, Marko Živaljić
Igrač utakmice: Michaelyn Duane Scott (Split)

Ribola Kaštela, nažalost, nije uspjela pobjedom se oprostiti od ove sezone. Iako su pružali dobar otpor Splićanima te su u posljednju četvrtinu ušli s prednošću, crna rupa u posljednjoj četvrtini im je presudila. Po tko zna koji put ove sezone.

Kaštelani su susret otvorili vodstvom od 13:5, ali u drugu četvrtinu Splićani ipak ulaze s prednosti. Gosti nastavljaju s dobrom igrom u drugoj četvrtini, no Ribola im je i dalje bila za leđima sve dok se pred kraj poluvremena nisu udaljili na sedam koševa razlike. Tu prednost Ribola je anulirala u nastavku susreta te je nakon nekoliko pokušaja stigla do vodstva od 59:57. Zatim je uslijedila posljednja četvrtina u kojoj Splićani od rezultata 61:57 za domaćina prebacuje na 61:78 za goste – serija od čak 21:0! – i to je bio kraj Ribolinim ambicijama.

Ribola Kaštela: Kljajić (4), Đirlić, Mikulić, Rašetina (20), Pruže, Došen (15), Đugum (19), Vidović (1), Roso (10), Šipić (8). Trener: Luka Žitko

Split: Duane Scott (22), Kalajžić (16), Filipović (9), Katura, Marić, Marčinković (15), Najev (5), Vrgoč, Špaleta (6), Širko (16), Vručinić, Galić. Trener: Ivica Skelin