U subotu je odigrano 20. kolo 1. HRL – jug u kojem je Ribola Kaštela napravila veliki preokret protiv Vodica pobijedivši sa 34:22. Što se tiče borbe za prvaka, Mladi Rudar je pobjedom napravio još jedan korak ka naslovu.

Vodice – Ribola Kaštela 22:34 (15:14)
Čista Velika, dvorana Osnovne škole, gledatelja 150
Suci: Ivica Glavinić (Metkovića), Mile Veraja (Metković)
Igrač utakmice: Josip Tukić (Ribola Kaštela)

Rijetko viđeni preokret rukometaši Ribole Kaštela priredili su na utakmici protiv Vodica. Premda je domaća momčad cijelo prvo poluvrijeme vodila, dva puta i s četiri pogotka razlike (11:7; 12:8), u drugom poluvremenu nastupio je raspad sistema domaćih kojeg su gosti iskoristili. Pad igre domaćih dogodio se pri rezultatu 15:12, a spasio ih je zvuk sirene poluvremena (15:14). Ribola je po izlasku na drugo poluvrijeme odmah izjednačila te serijom 10:3 uspostavila kontrolu nad susretom. Vodičanima nije bilo povratka, a Ribola je samo nizala pogotke pa se vodstvo popelo i zaustavilo na +12.

Najbolji u redovima Ribole bio je Josip Tukić sa sedam pogodaka, dok je Bujas postigao jedan manje. Kod domaćih istaknuo se Cvjetković sa šest pogodaka te Dželalija koji je zabio pet pogodaka.

Vodice: Mrčela, Knez (1), Koppi (2), Abramović, Živković (1), Dželalija (5), Vulinvić, Cvjetković (6), Junaković (4), Nakić, Vulin, Šimac, Lovrić, Bilić, Matulović (3). Trener: Ervin Vučak

Ribola Kaštela: Pepur, Milas (3), Pavlov (1), Šolić (3), Krokar (3), Papić, Bujas (6), Galić, Kovačević (3), Ćorić (3), Šegrt, Tukić (7), Vujičević (5), Andabak, Mikas. Trener: Davor Bujas