Šest utakmica 24. kola 3. HNL – jug odigrano je u subotu. Val je na domaćem terenu doživio još jedan visoki poraz od Splita, ovoga puta bilo je 5:1 za goste. Ovim porazom Val je ostao na dnu ljestvice.

Val – Split 1:5 (0:3)

Kaštel Stari, stadion Vukovar

Suci: Luka Grbavac (Proložac Donji), Miroslav Čalo (Trilj), Matej Pavić (Split)
Strijelac: 0:1 Varea 3', 0:2 Salapić 12', 0:3 Barada 40', 1:3 Pezo 55', 1:4 Kelez 69', 1:5 Bakić 88'
Igrač utakmice: Stjepan Salapić (Split)

Nogometaši Vala jednostavno ne poznaju recept protiv Splita. Još jedan međusobni dvoboj završio je s više od tri pogotka u mreži Kaštelana za nastavak tijesne borbe za opstanak. Gosti su odlično otvorili susret te su nakon samo dvanaest minuta igre imali 2:0 u svojim rukama, a kad je Barada zabio u 40. minuti očekivala se pobjeda. Nadu domaćinu dao je Pezo pogotkom u 55. minuti, no Kelez i Bakić pobrinuli su se za novi debakl Vala.

Val:Slavica (46. Bilić), Melvan, Suman (71. Udovičić), Perković (46. Kuliš), Kustura, Petranić, Grubić, Cikojević, Barišić, Pezo, Dadić. Trener: Ante Terze

Split: Bender, Visković, Bašić, S. Barać, Kelez (88. Bakić), Gabrić (76. F. Barać), Varea (78. Antunović), Bartulović, Salapić, Barada. Trener: Armando Marenzi