U subotu je odigran kompletno 22. kolo 3. HNL – jug. Zbilo se nekoliko značajnih iznenađenja: Kamen je s 4:1 svladao Primorac 1929, Zadar je utrpao osam komada Imotskom, a Split je neočekivano poražen u Dubrovniku. Što se tiče Vala, on je u Opuzenu s minimalnih 1:0 izgubio od Neretvanca.

Neretvanac – Val 1:0 (1:0)

Opuzen, stadion Podvornica

Suci: Josip Budan (Podgradina), Petar Mijić (Rodaljice), Ante Proso (Gata)
Strijelac: 1:0 Vasilj 12'
Igrač utakmice: Stanislav Vasilj (Neretvanac)

Iskusni Stanislav Vasilj, za mnoge ponajbolji trećeligaški napadač, presudio je nogometašima Vala. Njegov pogodak u ranoj fazi utakmice pokazao se prekretnicom cijeloga susreta. Val se u prvih dvanaest minuta suočio s dvije loše vijesti, prvo je u osmoj minuti vratar Slavica zadobio ozbiljniju ozljedu zbog koje je na vrata stao mladi Jakov Bilić, a onda je njegovu mrežu četiri minute kasnije zatresao spomenuti Vasilj. U nastavku susreta domaća je obrana odolijevala napadima Vala, dok s druge strane nisu pronašli put do drugog pogotka. Na koncu rezultat 1:0 za prekid Valove serije.

Neretvanac: Ljubičić, Mihaljević (89. Vrljičak), Sršen, Juričić (72. Bagarić), Vasilj, Krtalić, Kožul (65. Čolak), Cvitković, Vukoja, Dodig, Grbešić. Trener: /

Val:Slavica (8. Bilić), Sunara (64. Udovičić), Melvan, Mić, Kustura (83. Pastuović), Petranić, Baturina, Grubić, Cikojević, Pezo, Dadić. Trener: Ante Terze