Košarkaši Ribole Kaštela nisu uspjeli ubilježiti treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Na domaćem parketu izgubili su od Zaboka rezultatom 82:63. U idućem kolu čeka ih teška utakmica u Šibeniku.

Ribola Kaštela – Zabok 63:82
(19:20, 13:22, 16:24, 15:16)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana, gledatelja 300
Suci: Nikola Perlić, Neven Jurjević, Mario Goleš
Igrač utakmice: Petar Marić (Zabok)

Ribola se nije uspjela pobjedom maknuti s dna prvenstvene ljestvice, bolja u 20. kolu bila je momčad Zaboka rezultatom 82:63. Ribola se dobro držala u prvoj četvrtini kada su nekoliko puta vodili, ali su velike oscilacije u drugoj četvrtini omogućile Zaboku da uspostavi značajnu prednost. U lovu na rezultat Ribola se nije snašla, u napadu je u pojedinim trenucima utakmice izgledala bezidejno i to ih je najviše koštalo poraza. U drugom poluvremenu Zabok je posebno iskoristio neraspoloženost domaćina te pobjegao na nedostižnu prednost koja je na trenutak zamalo dosegla trideset koševa.

Gosti su bili momčadski raspoloženi, čak pet igrača postiglo je dvoznamenkasti broj koševa. Kod domaćih je najviše vukao Ivan Rašetina s 24 poena uz šest trica.

Ribola Kaštela: Kljajić (6a), Mikulić (1s), Rašetina (24p, 4a, 3s), Pruže (1s), Došen (8p, 4a, 5s), Mandić (2p), Đugum (13p, 3a, 6s), Vidović, Roso (6p, 1a, 1s), Šipić (10p, 2a, 5s). Trener: Luka Žitko

Zabok:Martinko (1s), Marić (11p, 6a, 5s), Kapusta (4p, 4a, 2s), Jordano (10p, 4a, 2s), Vlaić (13p, 3a, 6s), Črnjević (13p, 3a, 5s), Ćutuk, Vučić (6p, 1s), Tuđen (2p), Buljević (6p, 2a, 2s), Jambrović (2p, 1a), Šakotić (15p, 2s). Trener: Ivan Perinčić