Košarkaši Ribole Kaštela odličnom predstavom u Zagrebu svladali su Hermees Analiticu rezultatom 83:73. Ova pobjeda Riboli puno znači  u njhiovoj borbi za opstanak.

Hermes Analitica – Ribola Kaštela 73:83
(21:18, 16:25, 17:23, 19:17)

Zagreb, dvorana Dražen Petrović
Suci: Josip Jurčević, Hrvoje Pencinger, Martin Vulić
Igrač utakmice: Aco Mandić (Ribola Kaštela)

Pravu timsku utakmicu pružili su košarkaši Ribole Kaštela protiv Hermes Analitice. Unatoč vodstvu domaćih, gostujući igrači preokrenuli su rezultat na svoj mlin i na koncu povezali dvije uzastopne pobjede. Razdoblje Ribole započelo je već u 12. minuti, ali do kraja poluvremena Hermes je bio blizu. Kaštelani su se kvalitetno odmaknuli od protivnika od sredine druge četvrtine do kraja utakmice – tada su pobjegli prvo na +12 pa onda na 18 poena razlike do konačnog rezultata. Ovom pobjedom Ribola je preskočila Jazine s dna ljestvice te sebi produžila nadu u opstanak. Svoju večer na poseban način imali su Mandić kao najbolji strijelac s 27 pogodaka, zatim Kljajić i Šipić koji su ostvarili dvostruki učinak.

Hermes Analitica:Perić (15p, 5a, 6s), Kordić (8p, 2s), Đurinović, Svoboda (21p, 1s), Garafolić (11p, 5a, 4s), Španja (8p, 1a, 8s), Turić (3p, 2s), Mioč, Rajić (7p, 3a, 5s), Krstanović.

Ribola Kaštela: Kljajić (13p, 10a, 5s), Đirlić, Mikulić,Rašetina (13p, 1a, 5s), Pruže, Došen (10p, 6a, 2s), Mandić (27p, 3a, 4s), Đugum (4p, 1a, 2s), Roso, Šipić (16p, 14s).