U susretu 18. kola košarkaške Premijer lige Ribola Kaštela na krilima kapetana Nikole Došena svladala je Zagreb rezultatom 91:64. Iznenađenje kola priredili su Osiječani koji su svladali split rezultatom 73:68, dok je Zadar bio bolji u gradskom derbiju.

Ribola Kaštela – Zagreb 91:64

(29:15, 23:14, 21:16, 18:19)

Kaštel Sućurac, Sportska dvorana Sokolana

Suci: Srđan Džai, Marko Stanković, Ivan Šverko
Igrač utakmice: Nikola Došen (Ribola Kaštela)

Borba za bodove u tijesnoj bitci za opstanak ovoga puta pripala je domaćoj momčadi. Ribola Kaštela zasluženo je slavila protiv Zagreba te tako produljila svoju nadu o ostanku. Kaštelani su od samog početka pružili veću inicijativu u igri pa su tako već sredinom prvog poluvremena imali zavidnu prednost koja se do kraja povisila na 23 koša razlike. Ni u nastavku nije bilo drugačije, Ribola nije popuštala već je suvereno i razigrano kontrolirala utakmicu do samog završetka. Najbolji pojedinac bio je Nikola Došen s 20 poena u 12 asistencija, kod gostiju najefikasniji bio je Buovac koji je ubacio 18 poena.

„Čestitam svojim momcima na odličnom pristupu i odličnoj igri. Uspjeli smo prenijeti na parket sve ono što smo se dogovorili i to je rezultiralo pobjedom. Iako smo još u nezavidnoj situaciji, dok god imamo matematičke šanse mi ćemo se boriti za opstanak“, rekao je trener domaćih Luka Žitko.

Utakmica je imala i humanitarnog značaja. Naime, ovaj dvoboj poslužio je kao promocija humanitarne akcije za pomoć novinarki Korneliji Livaji koja se oporavlja od moždanog udara te su joj potrebne skupe injekcije. Nažalost, odaziv nije bio dobar jer je utakmicu popratilo tek stotinjak gledatelja.

Ribola Kaštela: Kljajić (5p, 6a, 1s), Mikulić (3p, 3a, 2s),Rašetina (15p, 4a, 6s), Pruže (4p), Došen (20p, 12a, 7s), Mandić (15p, 3a, 1s), Đugum (10p, 2a, 6s), Vidović (1a), Roso (6p, 4s), Šipić (13p, 2a, 4s).

Zagreb:Ogrizović, Tomas (11p, 1s), Buovac (18p, 1a, 4s), Palokaj (4p, 7a, 4s), Proleta (7p, 2a, 7s), Macner (3p, 1s), Radoš (5p, 4a, 6s), Krapić (16p, 1a, 6s), Badžim, Vujatović (2s).