Danas su odigrane četiri utakmice 17. kola 3. HNL – jug unatoč vremenskim nepogodnostima. Zagora je protiv Vala stigla do boda u posljednjim trenucima utakmice, a najbolja utakmica očekivano se odigrala u Splitu gdje je domaćin s 4:3 svladao Zadar.

Val – Zagora 1:1 (0:0)

Kaštel Stari, stadion Vukovar, gledatelja 200
Suci: Antonio Krišto (Solin), Hrvoje Ćatipović (Split), Matej Pavić (Split)
Strijelci: 1:0 Pezo 64', 1:1 Sablić 90'+3'
Igrač utakmice: Mislav Pezo (Val)

Igrala se posljednja minuta utakmice kada je Sablić uspio progurati loptu iza domaćeg vratara Slavice. Bio je to pogodak za konačnih 1:1 i za veliki bod Zagore, dok je objektivno bolji Val ostao bez zaslužene pobjede. Na teškom i blatnjavom terenu Val je bio bolji, u prvom poluvremenu lopta je uglavnom bila na polovici gostiju. Domaćin je imao i jednu odličnu priliku, no udarac Petranića glavom nakon odlične akcije iz samog gornjeg kuta izvadio je Vukić. U nastavku i dalje muka s terenom, no Val stiže do vodstva preko Peze u 64. minuti. I kad su svi čekali posljednji zvižduk suca Krište, Sablić je pokvario slavlje Vala i donio svojoj momčadi vrijedan bod.

Val:Slavica, Mić, Perković (86. Melvan), Petranić, Baturina, Grubić, Udovičić (59. Kustura), Cikojević (82. Kuliš), Barišić, Pezo, Dadić. Trener: Ante Terze

Zagora:Vukić, Pezo, Pleština, Slugan (79. Klisović), Jurišić (62. Stojak), Rodić (72. Sablić), Ćaleta, F. Bitunjac, B. Bitunjac, Malčić, Brnadić. Trener: Zoran Slavica