Jučer je odigrana zaostala utakmica 16. kola košarkaške Premijer lige između Ribole Kaštela i Cedevite. Favorizirani gosti slavili su rezultatom 89:56 s naglaskom na drugim poluvremenom.

Ribola Kaštela – Cedevita 56:89
(10:16, 15:11, 16:29, 15:33)
Kaštel Sućurac, Sportska dvorana Sokolana
Suci: Marko Živaljić, Denis Bajramović, Roko Hordov
Igrač utakmice: Karlo Žganec (Cedevita)

Cedevita je najavila kako u Kaštela stižu bez opuštanja i to se osjetilo. Premda su u prvom poluvremenu Kaštelani pružili odličan otpor, u nastavku igre Cedevita se opustila, Ribola je počela griješiti i gosti s lakoćom bježe na nedostižnu pobjedu. No, u prvom poluvremenu Kaštelani su bili dobro postavljeni, u dvije četvrtine dozvolili su gostima samo 27 koševa. Bilo je dva izjednačenja uz propušten napad domaćih za vodstvo. U drugom dijelu utakmice rezultat se očekivano prelomio na stranu aktualnog prvaka koji je Ribolu pobijedio najviše preko ofenzivnih skokova koji je bio daleko na njihovu stranu – 24:7. Lopte kao da su se u gustim trenucima utakmice odbijale do Cedevite koja je to iskoristila. Najveću pomutnju u domaćoj obrani izazvali su Nichols sa 18 poena te najbolji pojedinac susreta Karlo Žganec koji je uz double (10 asistencija i 12 skokova) pripisao i osam poena. Domaćine su predvodili iskusni Mandić i Šipić.

„Odigrali smo jako dobru utakmicu, a 25 minuta čak i odličnu. Imati protiv prvaka države i jednog od glavnih kandidata za osvajanje titule u ABA ligi rezultat 31:31 sredinom treće četvrtine, nama znači puno. S tom ćemo informacijom pripremati sljedeće utakmice, jer je naša momčad odavno izgubila toliko potrebno samopouzdanje. Bez obzira na naš dobar otpor, nećemo se zavaravati, jer dobro znamo da je Cedevitina igra ipak na puno višoj razini, što se dobro vidjelo u drugom poluvremenu“, rekao je pomoćni trener Ribole Toni Biočić.

Ribola Kaštela: Kljajić (5p, 2a, 3s), Đirlić (1s), Mikulić,Rašetina (6p, 3a, 4s), Pruže, Došen (8p, 5a, 1s), Mandić (14p, 5s), Đugum (5p, 2a, 4s), Vidović, Roso (3p, 1s), Šipić (15p, 1a, 5s). Trener: Luka Žitko

Cedevita:Ukić (10p, 5a, 3s), Perković (15 3a, 2s), Johnson (16p, 1a, 7s), Bajo (5p, 2s), Nichols (18p, 2s), Slavica (15p, 2a, 4s), Žganec (8p, 10a, 12s), Cherry (2p, 1a, 4s), Markota (1a, 2s), Ramljak (1a, 3s). Trener: Jurij Zdovc