Košarkaši Cibone i Ribole Kaštela večeras su unaprijed odigrali utakmicu 17. kola Premijer lige. Domaćin je potpuno ponizio goste pobijedivši ih s čak šezdeset razlike – 109:49! Ostale utakmice na rasporedu su idućeg vikenda.

Cibona – Ribola Kaštela 109:49
(26:8, 17:14, 34:14, 32:13)
Zagreb, dvorana 'Košarkaški centar Dražen Petrović'
Suci: Jelena Tomić, Marko Mustapić, Franko Gracin
Igrač utakmice: Josip Bilinovac (Cibona)

Ribolin boravak u Premijer ligi zasigurno je težak zalogaj, a to su posebno osjetili i u dvoboju sa Cibonom. Naime, 'Cibosi' su im utrpali čak 109 koševa pritom primivši samo 49! Cibonin niz započeo je već u prvoj četvrtini kada su pobjegli na 26:8. U drugoj dionici bilo je čak 17:14, no u drugom poluvremenu Ribola jednostavno nije odolijevala napadima domaćih koji su samo punili svoju prednost. I dok je rezultat prvotimaca bio prihvatljivih 56:41 za Cibonu, prevagu je učinila klupa – 53:8 je rezultat za one igrače koji nisu bili u prvoj petorki. Doista težak poraz za Ribolu koja u srijedu dočekuje Cedevitu, još jaču momčad koja ih je već ove sezone svladala s velikom razlikom.

Cibona: Jularić (6p, 1a, 2s), Bilinovac (15p, 10a, 8s), Ratkovica (3p, 4a, 1s), Geramipoor (12p, 2a, 6s), Čorić (14p, 3a, 5s), Gilbert (25p, 1a, 6s), Novačić (8p, 3a, 5s), Rozić (9p, 2a, 1s), Ljubičić (5p, 7s), Tomas (12p, 1a, 1s). Trener: Ante Nazor

Ribola Kaštela: Kljajić (21p, 3a, 3s), Mikulić (1s),Rašetina (1p, 2a, 2s), Pruže (1s), Došen (5p, 1a, 2s), Mandić (4p, 1a, 1s), Đugum (8p, 1a, 3s), Vidović, Roso (4p, 1a, 2s), Šipić (6p, 2a, 4s). Trener: Luka Žitko