Sjajan odbojkaški derbi viđen je u gradskoj dvorani u Kaštel Starome. Nažalost po domaćina, pobjeda je išla na stranu Zagrepčana nakon iscrpljujućih pet setova.

Mladost Ribola Kaštela – HAOK Mladost 2:3
(25:27, 37:35, 25:16, 23:25, 14:16)
Suci: Goran Brozić, Želimir Kušljić

Antologijsku utakmicu odigrali su jučer odbojkaši kaštelanske i zagrebačke Mladosti u susretu 9. kola Superlige. Gotovo dva i pol sata trajalo je pripetavanje dviju najvećih momčadi, a na kraju su pobjedu ipak odnijeli gosti. Utakmica je započela vrlo tijesno, rezultat se kretao u malim zaostacima, uglavnom u minimalnom vodstvu domaćih. Pred kraj seta Zagrepčani rade mini seriju te dolaze do vodstva od 21:19 da bi set osvojili u mini-produžetku. Ono što je drugi set donio viđa se jednom u sto godina – produžetak koji su odigrali došao je do polovice novog seta! Premda su Kaštelani ponovo prvi dio seta imali vodstvo u svojim rukama te su u završnicu ušli s 21:17, gosti izjednačuju na 24:24 i od tada je krenula borba za set koja se zaustavila na čak 37:35 za domaćina!

U trećem setu popustile su kočnice domaćeg napada, a popustila je i gostujuća obrana. Mladost Ribola Kaštela u kratkom je roku stigla do nedostižne prednosti od 16:7, zatim 21:10 pa je semafor već tada mogao upisati 2:1 za Kaštelane. U četvrtoj dionici Zagrepčani su odlučniji pa tako prvi puta u susretu dominiraju u prvoj fazi seta, no kako set odmiče Kaštelani stižu ponovo do vodstva. Imali su 21:20, ali Zagrepčani se spašavaju i odvode utakmicu u peti set, a već je dva sata igre! U petom setu rezultat se izmjenjivao, bilo je 5:4, pa 9:10 te 12:10, ali sreća ovog puta nije bila na strani Kaštelana pa HAOK Mladost ipak ostaje neporažena.

Mladost Ribola Kaštela: Višić, Norman (15), Perić (6), Kulušić, Giljanović (21), Đirlić, Glaurdić, Cikojević, Šestan (27), Jo. Melvan, Pervan, Ruiz (14), Ščerbakov (7). Trener: Ivan Rančić

HAOK Mladost: Jurić, Nikačević, Mitrašinović (3), Bakonji, Sedlaček (28), Šarčević, Hanžić (3), Prlić (24), Marelić (13), Krnić (2), Jelić Periša, Dukić (10), Anić