Odigrano je deseto kolo 2. HRL – jug za seniorke, prvo kolo po povratku sa zimske pauze. Marina Kaštela izgubila je od favorizirane Dalmatinke rezultatom 32:23, čime su se domaćini vratili na prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

Dalmatinka – Marina Kaštela 32:23 (17:10)

U derbiju 10. kola Dalmatinka je na domaćem parketu svladala Marinu s visokih 32:23. Domaća ekipa u svojim je Pločama potvrdila konkurentnost za naslov prvakinja svladavši trećeplasiranu ekipu lige. Marina je prokockala svoje šanse za susret, a kad se igra protiv favorizirane ekipe onda svaki promašaj skupo košta.
Tako su domaće igračice već na poluvremenu uspjele pobjeći na sedam pogodaka razlike, a ta se prednost u nastavku još malo povisila.
Premda je tek počeo proljetni dio prvenstva, ovim porazom možemo reći da je Marina ispala iz utrke za naslov. Dalmatinka je daleko, Marini preostaje samo učvrstiti treću poziciju.

Marina Kaštela: Nikolić, Olujić (3), N. Strmečki (4), Kragić (2), Šerić (2), Pintar (5), Maleš (1), Karanušić (5), Jelović, Šarić (1), Lučić, Bradarić-Šljujo, Varnica, Lijić, M. Strmečki. Trener: Zvonko Papak