Osmo kolo drugog dijela natjecanja u Superligi nije donio dobro kaštelanskim odbojkašicama. Kaštela Cemex još jednom je poražena od zagrebačke Mladosti (1:3), dok je Marina Kaštela izgubila od Rijeke rezultatom 3:2.

Kaštela Cemex – HAOK Mladost 1:3
(20:25, 18:25, 25:17, 22:25)

Suci: Toni Ivković, Joško Perajica

Finalistice kupa ni ovog puta nisu pronašle recept protiv nezaustavljive Mladosti. Zagrepčanke su još jednom slavile protiv Kaštela Cemexa i tako uvećali svoju prednost na prvom mjestu, zahvaljujući kiksu Marine. Za razliku od nastupa u finalu Kupa, Malene su bile u boljem izdanju, no da se porazi trenutno najbolje potrebno je bilo daleko više napora.

Rijeka – Marina Kaštela 3:2
(25:11, 25:27, 19:25, 25:20, 15:13)

Rijeka, dvorana Mladosti
Suci: Dean Poropat, Mirsolav Adrijanić

U dvoboju Rijeke i Marine Kaštela bolje su bile domaće igračice koje su slavile tek u petom setu. U uzbudljivom odbojkaškom nadmetanju mogli smo vidjeti nekoliko rezultatskih obrata i vrhunskih poena koje su stale u nešto manje od dva sata. Rijeka je furiozno otvorila susret te je s impresivnih 25:11 povela s 1:0. Marina Kaštela uzvraća u sljedeća dva, doduše mnogo teže, ali nakon 27.25 i 25:19 na semaforu je stajalo 2:1 za gošće pa su Kaštelanke mogle lakše disati. Međutim, predaha im nije bilo jer su Riječanke dale sve u četvrtom setu te zasluženo stigle do izjednačenja, a u napetom petom setu hrabre domaće odbojkašice ipak su uzele pobjedu.