U posljednjem kolu prvog dijela natjecanja u Kaštel Starome odigran je gradski derbi između Kaštela Cemexa i Marine Kaštela. Bolje su bile 'gošće' rezultatom 3:1 pa u drugi krug kreću s većim brojem bodova.

Kaštela Cemex – Marina Kaštela 1:3
(25:17, 16:25, 21:25, 31:33)
Suci: Toni Ivković, Ante Jukić

Gradski derbi ovoga je puta pripao Marini Kaštela. Nakon dvije uzastopne pobjede u Kupu odbojkašice Kaštela Cemexa nisu uspjele i po treći put slaviti, trijumf je zasluženo otišao u korist 'gostujućih' igračica. Malene su izvrsnom igrom u prvom setu došle do vodstva, ali s dva uvjerljiva seta Marina Kaštela preokreće rezultat na svoj mlin. Četvrti set bio je ključan, vodila se borba oko toga hoće li Marina uzeti puni plijen ili ne. Napeti rezultat odveo je utakmicu u produžetak seta, a zaključen je tek pobjedničkim poenom Marine za 33:31.

U drugi krug natjecanja Marina tako prenosi obe pobjede protiv Rijeke i Kaštela Cemex, dok Kaštela Cemex prenosi samo jednu pobjedu protiv Rijeke. Drugi krug natjecanja počinje već idući tjedan kad nas ponovo čeka ista utakmica.

Kaštela Cemex: Ninčević, Stanović, Prkačin, Ljulj, Aljinović, Bazina, Karaula, Maretić, Brkan, Bilić, Kurtović, Matas, Sudar, Stojan.

Marina Kaštela: Glavinić, Botić, Subašić, Božičević, Dežulović, Barić, Uljević, Ergović, Vukić, Jureta, Čorić, Zdilar, Karadža.

Seniori:

U nedjelju navečer odigrana je i posljednja utakmica 14. kola za seniore. Mursa Osijek pobijedila je Centrometal s 3:0 i tako kao trećeplasirana ekipa ušla u skupinu A drugog dijela natjecanja. Za Mladost Ribolu Kaštela to znači da će u nastavak prvenstva ući s dva boda manje radi poraza od Murse rezultatom 3:2. Da je Centrometal pobijedio sada bi imali 11 bodova, ovako s devet bodova imaju duplo manje od HAOK Mladosti, a treća je Mursa s pet.