U nedjelju navečer u Kaštel Starom odigran je derbi između dvije Mladosti u sklopu 13. kola. Još jednom slavila je zagrebačka Mladost, ovoga puta bilo je 3:0 čime su pobjegli na osam bodova prednosti prvenstvene ljestvice.

Mladost Ribola Kaštela – HAOK Mladost 0:3
(28:30, 21:25, 19:25)
Suci: Domagoj Niessner, Goran Brozić

Po treći put ove sezone Zagrepčani su odnijeli pobjedu u najvećem hrvatskom odbojkaškom derbiju. Bila je to ključna pobjeda trenutno vodeće momčadi lige koja će tako u drugoj fazi natjecanja imati minimalno šest bodova prednosti nad Ribolom, a razlika će se povećati ukoliko Mursa dobije u posljednjem kolu. No, domaćin je ušao u utakmicu bez kalkuliranja – pobjeda u derbiju uvijek je prioritet pa su tako agresivnim napadima u prvom setu imali vodstvo od dva do tri razlike. U samoj završnici seta gosti vežu tri poena i preokreću na 24:25, a set biva odlučen u pripetavanju.

Drugi set očekivao se jednako tijesan kao i prvi. Tako je i bilo do sredine seta kada Zagrepčani pri vodstvu od 17:16 vežu nekoliko važnih poena i bježe na dalekih 2:0 u setovima. U trećem setu pala je koncentracija domaćih kojima ništa nije išlo za rukom, a kvalitetni protivnik to ne oprašta pa iz Kaštela još jednom odlaze slaveći.

Mladost Ribola Kaštela:Višić, Norman, Perić, Kulušić, Giljanović, Đirlić, Glaurdić, Cikojević, Šestan, Melvan, Pervan, Ruiz, Ščerbakov, Melvan.
HAOK Mladost:Nikačević, Mitrašinović, Bakonji, Sedlaček, Šarčević, Hanžić, Prlić, Marelić, Krnić, Brčić, Dukić.