Košarkaši Ribole Kaštela upisali su prvu prvenstvenu pobjedu u Premijer ligi. Do nje je trebalo čekati čak 13 utakmica, a prva 'žrtva' bio je Alkar rezultatom 73:64. Danas je na rasporedu derbi vodećih momčadi Zadra i Cedevite, a kolo zaključuju Cibona i Jazine u utorak.

Ribola Kaštela – Alkar 73:64
(23:10, 16:20, 16:28, 18:6)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Alfred Jovović, Martin Vulić, Ivan Paić
Igrač utakmice: Dino Šipić (Ribola Kaštela)

Petnaest utakmica trajao je post Ribole Kaštela da bi u dvoboju protiv Alkara svladali goste i ostvarili prvu prvenstvenu pobjedu. Kaštelani su tu pobjedu zaslužili borbenošću i napose kvalitetnom igrom u obrani. Za razliku od prethodnih utakmica kada se rezultat lomio, Kaštelani su ovoga puta zadržali koncentraciju u posljednjim fazama utakmice što im je donijelo prijeko potrebna dva boda. Utakmica je startala u znaku agresivnog domaćina koji već u prvoj četvrtini bježi na dvoznamenkastu prednost koja do kraja poluvremena pada na ipak pristojnu razliku od +9 (39:30). Sredinom treće četvrtine domaćin stupa u napadačku krizu. Bilo je 49:38 kada kreće serija promašaja domaćina, gosti sustižu zaostatak lagano preokreću rezultat u svoju korist na 52:51 te do kraja četvrtine drže vodstvo od 58:55. Sreća se ipak nasmiješila ustrajnim Kaštelanima koji u 35. minuti dolaze do 63:62 te u posljednjih pet minuta serijom 10:2 zaključuju pobjedu.

Kod domaćih su Došen i Šipić upisali po 17 poena, a povratnik Rašetina ubilježio je osam poena i sedam skokova. Trener Ribole Luka Žitko nakon utakmice je izjavio:

''Presretan sam jer sam od prvog dana vjerovao u ovu ekipu. Utakmica je bila slična onoj u Sinju, skoro identična po kretanju rezultata sve do pred kraj 3. četvrtine kada naš pad u igri nije nastavljen, već smo se vratili kao prava momčad u poziciju da ostvarimo pobjedu. Da je takav rasplet bio i u Sinju, siguran sam da ne bi bili u situaciji u kojoj smo danas, ali sve je to sport i tako to i prihvaćam. Čestitam svima, odnos prema igri bio je savršen i ovim putem trebamo nastaviti.''

Ribola Kaštela: Kljajić (10p, 5a, 4s), Sanader, Mikulić,Rašetina (8p, 4a, 7s), Pruže, Došen (17p, 3a, 1s), Mandić (11p, 1s), Đugum (10p, 3a, 8s), Vidović, Roso, Šipić (17p, 1a, 7s).

Alkar:Jurela, Brajković (17p, 8s), Bašić, Modrić, Bilandžić (10p, 2a, 2s), Booth (1a), Graf (8p, 2a, 2s), Vuko (8p, 3a, 10s), Proleta (6p, 1a, 4s), Svalina (3p, 3a, 2s), Krajina (10p, 3a, 4s), Živković (2p).