Ništa nova nema pod nebom kaštelanskih košarkaša. Dvanaesti poraz u prvenstvu upisali su protiv Splita. Izgubili su rezultatom 96:79. Trinaesto kolo, ujedno i prvi krug natjecanja, zaključit će danas Cedevita i Vrijednosnice Osijek.

Split – Ribola Kaštela 96:79
(28:19, 27:17, 24:24, 17:29)

Split, dvorana Gripe
Suci: Josip Radojković, Marko Živaljić, Denis Bajramović
Igrač utakmice: Goran Filipović (Split)

Split se priključio momčadima koji su ove sezone uvjerljivo svladali Ribolu Kaštela. Domaćin je s uvjerljivih sedamnaest razlike upisao svoju petu uzastopnu pobjedu, dok je Ribola novim porazom ostala zacementirana za dno. Kaštelani su otvorili utakmicu s vodstvom te su se dobro držali samo prvih nekoliko minuta. Potom je uslijedio niz Splita koji je do kraja poluvremena umalo narastao na dvadeset koševa razlike. U nastavku utakmice ta se razlika praktički samo održavala bez neke posebne rezultatske napetosti.

Kod obiju momčadi istaknula su se dva pojedinca. U redovima Splita impresionirao je Filipović kojemu je nedostajala jedna asistencija i jedan skok za triple-double učinak, dok je Duane Scott upisao 28 poena. Kod Ribole je dobru utakmicu odigrao Šipić sa 23 poena i 12 skokova te Došen s 24 poena..

Split: Duane Scott (28p, 5a, 6s), Kajalžić, Kedžo (7p, 3a, 3s), Filipović (23p, 9a, 9s), Marić (6p, 1a, 1s), Najev (1p, 2a, 3s), Jukić, Vrgoč (5p, 2a, 6s), Špaleta (10p, 1a, 3s), Širko (16p, 2a, 3s). Trener: Ivica Skelin

Ribola Kaštela: Đirlić, Mikulić (4a, 2s), Pruže (2a), N. Došen (24p, 4a, 3s), Galić (11p, 1s), Mandić (5p, 2a, 4s), Đugum (8p, 4a, 3s), Vidović, Roso (8p, 4a, 3s), Šipić (23p, 4a, 12s). Trener: Luka Žitko