Dvanaesto kolo odbojkaške Superlige u prve je tri utakmice donio radost samo domaćim ekipama. Rijeka i Kaštela Cemex ostvarili su 3:0 pobjede, a u derbiju kola HAOK Mladost je s 3:1 porazila Marinu Kaštela. Kolo zaključuju Poreč i Osijek utakmicom u nedjelju.

Kaštela Cemex – Olimpik 3:0
(25:18, 25:18, 25:22)

Suci: Toni Ivković, Marija Jakovac

Sjajne Malene nastavljaju svoj pobjednički niz u prvenstvu. Pobjeda protiv Olimpika bila im je ključna jer su sada dva kola prije kraja prvog dijela natjecanja osigurale četvrtu poziciju koja ih vodi u „A“ skupinu drugog dijela natjecanja. Domaće igračice ostavile su gošće bez šansi u ovom susretu te zasluženo ostavile bodove na svom parketu.

HAOK Mladost – Marina Kaštela 3:1
(17:25, 25:16, 25:8, 26:24)

Zagreb, dvorana Dom odbojke – Bojan Stranić
Suci: Milan Rajković, Domagoj Niessner

Derbi između Mladosti i Marine nudi poseban draž, ali ovoga puta derbi je ipak prošao u znaku dominacije Mladosti. Domaće igračice potvrdile su da su trenutno glavne favoritkinje za naslov te da su čvrste u naumu da sruše rekord koje su upravo Marinke ostvarile prošle sezone. Premda je Marina odlično otvorila susret i kontrolirala prvi set osvojivši ga sa 25:17, u nastavku utakmice njihova moć je otpala, a domaćin se uzdigao te s dva brza seta stigao do preokreta. Posebno su se Zagrepčanke istaknule u trećem setu dozvolivši Marini samo osam poena! U četvrtom setu gošće su dale zadnji atom snage kako bi barem osvojile bod, no u kratkom produžetku seta čista pobjeda ipak ostaje kod domaćina.