Košarkaši Zadra očekivano su slavili u dvorani na Sokolani protiv Ribole Kaštela. Čak pedeset koševa razlike uz samo 47 koševa domaćih ishod je dominacije gostiju. Međutim, utakmicu je zasjenio incident gostujućih navijača na samom kraju susreta.

Ribola Kaštela – Zadar 47:97
(16:23, 14:22, 7:27, 10:25)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Josip Jurčević, Živko Mirilović, Ivan Šverko
Igrač utakmice: Ive Ivanov(Zadar)

Apsolutnu dominaciju pokazali su košarkaši Zadra u susretu protiv Ribole Kaštela. Čak pedeset koševa razlike pokazuje da su itekako u dobroj formi pod trenerskom palicom Aramisa Naglića. Kaštelani su se čak i držali u prvom poluvremenu, a potom je u drugom uslijedio raspad sistema u kojem više nije bilo pomoći. Kaštelani su na početku držali vodstvo od 11:5, no ubrzo gosti prestižu rezultat i prvu dionicu zaključuju pozitivnim ishodom. U dvanaestoj minuti Ribola je stigla nadomak izjednačenja (25:24), to je pak bilo kratkoga vijeka jer Zadrani do poluvremena bježe na trinaest koševa razlike. Drugo poluvrijeme proteklo je uz neprepoznatljivog domaćina koji je ubacio samo 17 koševa, dok su gosti umnožavali svoje vodstvo na semaforu. Posebno je presudila klupa – gostujuća klupa postigla je 46 koševa, a kaštelanska klupa samo jedan koš i to Mikulićev iz slobodnog bacanja. U blijedoj partiji Ribole nisu se ipak uklopili Šipić i Mandić koji su postigli ukupno 35 poena, a kod gostiju je čak petoro igrača postiglo više od deset koševa.

Utakmicu je zasjenio incident pred kraj susreta kada je zaiskrilo između gostujućih navijača i policije. Premda u početku nije djelovalo toliko strašno, nakon određenog vremena stvari su se rasplamsale. U smirivanju su pripomogli gostujući košarkaši koji su se postavili između policajaca i navijača Zadra. Incident je nastao nakon što su pripadnici navijačke skupine Tornado zapalili jednu baklju u terenu, a prisutna policija na to je reagirala prskanjem pepper sprejom i udaranjem pendrecima.

Po pitanju utakmice trener domaćih Luka Žitko na kraju je izjavio: „Zadovoljan sam kako smo odigrali prvo poluvrijeme, pogotovo prvih deset minuta susreta. Kasnije je 'Zadar' pokazao zašto je rang iznad nas, natjerao nas je na veliki broj izgubljenih lopti, a u kratkoj rotaciji igrača više nismo imali snage za nastavak dostojnog otpora. Moćni su Zadrani, osjeti se sa klupe ta košarkaška dimenzija više. Na nama je da dalje radimo i borimo se, bez obzira na sve nedaće koje su nas snašle.“

Ribola Kaštela: Kljajić (4a, 1s), Sanader, Đirlić, Mikulić (1p, 1a, 2s),Pruže (3a, 2s), N. Došen (8p, 3a, 1s), Galić (3a, 2s), Mandić (16p, 2a, 3s), Roso (3p, 2a, 3s), Šipić (19p, 1a, 6s). Trener: Luka Žitko

Zadar: Knowles, Bašić (5p, 6a, 2s), Vladović (8p, 3a, 2s), Ivanov (13p, 4a, 8s), Kraljević (10p, 1a, 5s), Jelenković (2p), Krajina (4p, 4a, 4s), Bostić (8p, 2a,5s), Vuković (12p, 3a, 8s), Brzoja (15p, 5a, 3s), Špralja (6p, 1a, 1s), Božić (14p, 2a, 3s). Trener: Aramis Naglić