KUP KREŠIMIRA ČOSIĆA
U susretu 1/16 finala kupa Krešimira Čosića košarkaši Zagreba u Kaštel Sućurcu svladali su domaću Ribolu sa 78:74. Gosti su do pobjede stigli tek u drugom poluvremenu u kojem su dostigli prednost domaćih, a potom u samoj završnici osigurali prolaz dalje.

Ribola Kaštela – Zagreb 74:78
(23:15, 17:16, 14:26, 20:21)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Josip Radojković, Leo Roglić, Roko Hordov
Igrač utakmice: Nikola Došen (Ribola Kaštela)

Ni u prvoj utakmici ove kalendarske godine Ribola Kaštela nije stigla do priželjkivane pobjede, no utakmica protiv Zagreba ipak je pokazala da može bolje. Ovoga puta pobjeda je iskliznula u zadnjim trenucima susreta, a posljednja tri pokušaja jednostavno nisu htjela ući u obruč. Ribola je odlično otvorila susret, početnih 11:3 proširio se na 18:9 te je držala dobru kontrolu utakmice u prvoj četvrtini. U nastavku bježe na najveću prednost od 12 poena koja ipak do poluvremena pada na +9. U drugom poluvremenu vidno bolja igra gostiju donosi prednost Zagrebu i to već nakon šest minuta igre. Ribolin je napad zaspao, a Zagrepčani su serijom 15:4 pobjegli na 55:47. Pred kraj treće dionice domaćin smanjuje na tricu zaostatka i u posljednju dionicu ulazi u lovu na rezultat. Već nakon prve minute bilo je izjednačenih 58:58, potom gosti bježe na sedam razlike, ali Ribola sustiže pa serijom 9:2 dolaze do vodstva od 72:70. U dramatičnoj završnici gosti su ipak poveli, a u posljednjih 20 sekundi Kaštelani su imali tri šuta za povratak u neizvjesnost, no sva tri bila su promašena.

Unatoč porazu njegove momčadi, epitet igrača utakmice ide Nikoli Došenu koji je u 38 minuta ostvario double double učinak od 20 poena i 11 skokova. Čak petorica Ribolinih igrača postiglo je preko deset koševa, no možemo reći kako je ovaj put presudio manjak preciznosti u slobodnim bacanjima. Naime, postotak šutova iz igre bio je gotovo identičan za obje momčadi, no 67% šuta iz slobodnih bacanja za Ribolu je bio premali za gostujućih 91%.

Ribola Kaštela:Kljajić (2p, 2a, 2s), Sanader, Đirlić, Šamadan (11p, 2a, 6s), Mikulić (5p, 2a, 2s), Pruže (1a, 1s), Došen (20p, 4a, 11s), Galić (10p, 2a, 5s), Mandić (12p, 1a, 1s), Roso (3p, 3a, 3s), Šipić (11p, 3a, 6s).

Zagreb:Ogrizović (2p, 1a, 3s), Herceg, Buovac (14p, 5a, 4s), Palokaj (21p, 3a, 7s), Proleta (4p, 6a, 4s), Čar (20p, 3a, 2s), Šango (10p, 1a, 5s), Radoš (7p, 3a, 1s), Majstorović, Vujević.