Košarkaši Ribole Kaštela propustili su najbolju šansu za ostvarenje prve prvenstvene pobjede izgubivši od Vrijednosnice Osijeka rezultatom 100:96. Posljednja utakmica ove godine na rasporedu je sljedeće subote u derbiju dna protiv Jazina.

Ribola Kaštela – Vrijednosnice Osijek 96:100
(24:22, 20:26, 22:26, 30:26)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Luka Kardum, Jelena Tomić, Marko Stanković
Igrač utakmice: Nikola Došen (Ribola Kaštela)

Nesretna Ribola propustila je u 10. kolu košarkaške Premijer lige najbolju priliku za prvu prvenstvenu pobjedu. Na domaćem parketu porazili su ih Osječani koji su tek u drugom poluvremenu stigli do vrijednog vodstva kojeg nisu ispustili do kraja. Ribola je dobro otvorila susret te je početno vodstvo gostiju anulirala do kraja prve četvrtine povevši s 24:22. Dobro je Ribola krenula i u drugoj četvrtini u kojem je imala čak osam poena prednosti, međutim gosti na predah ipak odlaze s četiri koša prednosti. U drugom poluvremenu Osječani su držali konce igre, ali se domaćin držao unutar deset koševa razlike. Pored raspucanog Došena i Rhymesa koji su imali zajedno 60% šuta ipak se nije našao još netko tko bi mogao učiniti ključnu prevagu pa se u konačnom jurišu posljednje četvrtine samo uspjela smanjiti prednost gostiju.

Ribola Kaštela: Kljajić (7p, 3a, 1s), Šamadan (16p, 1a, 3s), Mikulić, Rhymes (19p, 3a, 9s), Pruže, N. Došen (23p, 4s), Galić (2p, 4a, 2s), Mandić (3p, 4a, 2s), Đugum (13p, 3a, 3s), Živković (5p, 1s), Roso, Šipić (8p, 2a, 2s). Trener: Luka Žitko

Vrijednosnice Osijek: Boban (7p, 2a, 1s), Taylor (16p, 3s), A. Došen (6p, 4a, 1s), Levinson, Markulin (17p, 1a, 3s), Anzulović, Šarac (14p, 1a, 4s), Krolo (2p), Jois (15p, 4a, 8s), Vrkić (8p), Turalija (15p, 5a, 1s). Trener: Vladimir Krstić