U petnaestom kolu 3. HNL – jug čak pet od sedam odigranih utakmica završilo je neodlučenim ishodom. Val je ponovio rezultat od prošlog kola odigravši 2:2 sa Zadrom, a prvi dio prvenstva zaključit će Urania i Kamen utakmicom u nedjelju.

Zadar – Val 2:2 (0:0)
Zadar, stadion Stanovi
Suci: Emil Tomašević (Ploče), Anita Nenada (Dubrovnik), Miho Trković (Gruda)
Strijelci: 0:1 Cikojević 54', 0:2 Cikojević 70', 1:2 Župan 71' (11m), 2:2 Karamarko 90'+3' (ag.)
Isključen igrač: 89' Antonio Repić (Val), 90'+3' Andro Šarić (Val)
Igrač utakmice: Josip Cikojević (Val)

Čudna utakmica odigrana je u Zadru u sklopu 15. kola 3. HNL – jug. Gotovo negledljivo prvo poluvrijeme zamijenilo je dramatično drugo poluvrijeme u kojemu je palo čak četiri pogotka i dva isključenja. Val je krenuo sjajnim putem u 54. minuti kada Cikojević dovodi svoju ekipu u prednost, a isti igrač upisuje se u strijelce i u 70. minuti. Velikih 2:0 poništio je Župan samo minut nakon Cikojevićeva drugog pogotka; na igranje rukom u kaznenom prostoru Vala sudac Tomašević nije ostao imun – Župan pogađa sa bijele točke. U samom finišu utakmice Repić je zbog prigovora zaradio drugi žuti karton, potom Šarić zarađuje isključenje zbog vrijeđanja suca, a to dolazi na naplatu autogolom Karamarka u istoj minuti. S ovim remijem Val ostaje na začelju do drugog dijela prvenstva gdje će voditi tešku borbu za opstanak.

Zadar:K. Jurjević, Sarić, Tokić, Gagula (46. Viduka), Torbarina, Župan, Jerbić, M. Jurjević (60. Šimurina), Jurić, Rončević, J. Jurjević (72. Colić). Trener: Vjeran Simunić

Val:Dude, Repić, Šarić, Karamarko, Radovniković, Kustura, Grubić, Šimunović (90'+3' Legčević), Cikojević (74. Kuliš), Čeko (85. Radanović), Pezo. Trener: Slavko Grubić