Deveto kolo odbojkaške Superlige za seniorke kompletirano je pobjedom favorita, ali uz poneka iznenađenja. Rijeka i Marina očekivano su slavile, međutim, do pobjede su došle tek u petom setu. Za razliku od njih, sva tri boda ubilježile su Kaštela Cemex te Mladost.

Kaštela Cemex – Poreč 3:1
(25:22, 21:25, 25:20, 25:18)
Suci: Toni Ivković, Mate Lučić

Potvrda dobre forme kaštelanskih odbojkašica osjetila se u jučerašnjoj utakmici protiv Poreča. Istina, Porečanke su daleko od one neugodne ekipe od prošle i pretprošle godine, međutim, kaštelanske igračice svojom su igrom zaslužile kredibilitet. U zahtjevnoj utakmici u kojoj su imale ulogu favorita Malene su uspjele izvojevati važnu pobjedu s kojom su se vratili na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice. Ova pobjeda dodatno ulijeva samopouzdanje pred uzvrat polufinala Kupa protiv Marine Kaštela u kojem brane pobjedu iz prve utakmice.

Olimpik – Marina Kaštela 2:3
(16:25, 25:22, 20:25, 25:21, 15:17)
Zagreb, dvorana Trnsko
Suci: Boris Vurušić, Igor Kranjc

Drugi put ove sezone odbojkašice Olimpika stvorile su probleme Marini Kaštela. Za razliku od susreta u drugom kolu u kojem su Marinke ipak izbjegle gubitak seta, a bilo je dva puta po 27:25, ovoga puta Olimpik je dospio do boda te na koncu mogu žaliti za propuštenom prilikom u petom setu. Iako je Marina odlično otvorila set s uvjerljivih 25:16 te kasnije povela s 2:1, domaće igračice ipak su i drugi put stigli do izjednačenja. U odlučujućem petom setu presudila je kvaliteta i mirnoća u završnici gostujućih igračica.