SREDNJOEUROPSKA LIGA
Kaštelanski odbojkaši priredili su pravu senzaciju u Bleiburgu pobjedivši favoriziranu Ljubljanu rezultatom 3:2. Hrabra Mladost nije se predala ni pri gubitku od 21:17 uz 2:1 za Slovence, borbenost im je uzvraćena slavljem u petom setu.

Mladost Ribola Kaštela – ACH Ljubljana 3:2
(25:21, 20:25, 21:25, 29:27, 15:6)

Bleiburg, dvorana Jugend & Familiengästehaus
Suci: Igor Schimpl, Lukaš Kralovič
Igrač utakmice: Joseph Norman (Mladost Ribola Kaštela)

Dvosatni odbojkaški triler priredili su odbojkaši Mladosti i Ljubljane u novom susretu MEVZA lige. No bio je to poseban susret i po susretu dvojice braće na suprotnim stranama – Ivan Đirlić sa strane Kaštelana i Petar Đirlić sa strane Slovenaca, donedavni igrač kaštelanske Mladosti. Iako je Petar Đirlić za svoj klub donio čak 31 poen, on će se ipak morat zadovoljiti jednim bodom. Hrabra Mladost uspjela je svladati favoriziranu Ljubljanu kojoj nije strano osvajati ovo natjecanje, a to su posljednji put učinili upravo prošle godine.

Susret je bio rezultatski tijesan i napet gotovo cijelu utakmicu, uz pojedine rezultatske oscilacije. Prva dionica pripala je Mladosti koja je prvi dio seta gubila, a onda pred kraj ipak pobjegla na 25:21. Potom su Slovenci imali inicijativu te su nešto lakše nego Kaštelani stigli do svog prvog osvojenog seta, u ovom slučaju do izjednačenja. Bitka se zaoštrila u trećem setu u kojem su Slovenci ponovo imali vodstvo, da bi Mladost preokrenula i u završnicu seta ušla s 21:19. Tada nastaje 'blackout' Kaštelana koji s 0:6 gube praktički dobiven set. S 2:1 na kontu Slovenci su ušli u četvrti set s namjerom da zaključe pobjedu. 8:5, 16:14 pa i 21:17 upućivali su u sigurnu pobjedu. No, tada na scenu stupaju Kaštelani koji svim snagama dostižu rezultat i u produžetku seta dolaze do 2:2. U petom setu praktički je sve išlo na mlin Mladosti koja s laganih 15:6 stiže do jako važne pobjede.

Trener Mladosti Ivan Rančić imao je samo riječi hvale: „Čestitam mojim hrabrim igračima. Pokazali su izniman karakter jer im je ovo četvrta utakmica u pet dana. Mislim da smo se odlično taktički pripremili, nismo gubili glavu, a vjerujte mi da smo mogli uzeti i sva tri boda. Rekao sam nakon pobjede u Zagrebu da ćemo rasti i to se večeras pokazalo. Usput drago mi je vidjeti da je i zagrebačka Mladost pobjedila viceprvaka Kamnika, te smo ukupno završili uspješan vikend protiv slovenskih ekipa koje imaju sjajne rostere i jaku reprezentaciju. Sada nastavljamo još kvalitetnije raditi na detaljima te ćemo pokušati uzvratit Brnu za poraz u Challenge kupu.“

Mladost Ribola Kaštela: Višić, Norman, Perić, Kulušić, Giljanović, I. Đirlić, Glaurdić, Šestan, Melvan, Pervan, Ruiz, Ščerbakov, Bašić. Trener: Ivan Rančić

ACH Ljubljana: Flajs, P. Đirlić, Babkov, Kovačič, Purić, Pavlović, Satler, Pleško, Brulec, Planinc, Kök, Mihajlović, Pokeršnik, Videčnik. Trener: Zoran Kedačič