U petak su odigrane dvije utakmie 7. kola košarkaške Premijer lige. Zabok je ostvario prvu domaću pobjedu odigravši 92:70 protiv Ribole Kaštela, dok je Cibona s 86:61 svladala Vrijednosnice Osijek.

Zabok – Ribola Kaštela 92:70

(25:14, 22:23, 20:17, 25:16)

Zabok, Gradska dvorana

Suci: Matija Glavurdić, Alan Blašković, Matija Glavurdić

Igrač utakmice: Sven Smajlagić (Zabok)

Ni gostovanje u Zaboku nije rodio plodom košarkašima Ribole Kaštela. I dok Kaštelani čekaju svoju prvu pobjedu, Zabok ju je prvi put ove sezone ostvario pred svojim navijačima. U zasluženoj pobjedi predvodio ih je Sven Smajlagić s 21 poenom, Vrlika i Vučić imali su po 15. Zabok je u ranoj fazi utakmice uspostavio kontrolu nad rezultatom koja je na kraju prve dionice iznosila devet poena prednosti. Najbliže izjednačenju Ribola je bila pri rezultatu 29:25 sredinom druge četvrtine, no razlika se u drugom poluvremenu popela na dvoznamenkasti broj i tako ostala do kraja susreta. Kod gostiju je najraspoloženiji ponovo bio Došen s 23 poena.

Zabok:Suntešić, Marić (9p, 3a, 6s), Kapusta (8p, 8a, 3s), Kalpić, Vlaić (11p, 2s), Črnjević (9p, 3a, 2s), Ćutuk (2p, 1s), Vučić (15p, 2a, 3s), Tuđen (1a, 1s), Vrlika (15p, 3a, 7s), Jambrović (2p), Smajlagić (21p, 1a, 6s). Trener: Ivan Perinčić

Ribola Kaštela: Mikulić (5p, 3a, 1s),Rhymes (7p, 1a, 6s), Karanušić, Pruže, Došen (23p, 5a, 3s), Galić (5p, 2a, 5s), Mandić (12p, 1a, 6s), Đugum (12p, 1s), Živković, Roso (2p, 1a, 1s), Šipić (4p, 1a, 6s). Trener: Luka Žitko