U unaprijed odigranoj utakmici šestog kola 2. HRL – jug Marina Kaštela na svom je parketu uvjerljivo slavila protiv Metkovića sa 32:20. Kolo se nastavlja u subotu i nedjelju.

Marina Kaštela – Metković 32:20 (15:12)

Kaštel Sućurac, dvorana Sokolana
Suci: Nives Jakus, Stefano Rajković
Igrač utakmice: Anita Olujić (Marina Kaštela)

Marina Kaštela otvorila je šesto kolo pobjedom protiv Metkovića i to na uvjerljiv način. Utakmica je bila izjednačena dobar dio prvog poluvremena, igralo se pogodak za pogotkom, gosti su čak tri puta vodili, ali onda su domaće igračice napravile seriju 5:1 i pobjegle na tri razlike koje su se na kraju pokazale nedostižnim. U drugom poluvremenu Marina je ubrzala svoju igru i iskoristila pogreške gostiju. Rezultat se nezaustavljivo penjao na korist domaćih zaustavivši se na visokih dvanaest razlike.

Čak su četiri Marinke postigle po pet pogodaka i više, a epitet igrača utakmice ovaj put ipak ide Aniti Olujić. Kod gostujuće ekipe odlična je bila Sušak s osam pogodaka te Crnčević sa pet pogodaka.

Marina Kaštela:Nikolić, Olujić (6), Strmečki (5), Kragić (7), Lučić (1), Pintar (3), Maleš (1), Karanušić (5), Prnjak, Bradarić-Šljujo, Šarić, Šerić (3), Papak, Vujević (1), Zebić, Čatelov. Trener: Zvonko Papak

Metković:Taslak, Bajo, Magzan, Galov (1), Vidović, Grmoja (4), Sušak (8), Srna (1), Vukojević, Dropuljić, Radić (1), Miočević, Crnčević (5), Marinković. Trener: Mate Nikolić