Ribola Kaštela i dalje se muči s rezultatom u Premijer ligi. U 5. kolu gostovali su kod Zagreba koji je slavio sa 101:86. Utakmicu je praktički sam riješio sjajni Junaković sa 40 poena i 12 asistencija.

Zagreb – Ribola Kaštela 101:86
(32:17, 24:20, 25:28, 20:21)
Zagreb, dvorana Trnsko
Suci: Alfred Jovović, Dražen Štrok, Žarko Kovačević
Igrač utakmice: Martin Junaković (Zagreb)

Ribola Kaštela i dalje gleda premijerligaškim klubovima u leđa, a novi poraz doživjeli su u Zagrebu. Zagrebačka uzdanica Marin Junaković ponovo se promovirao u prvo ime susreta postigavši sjajnih 40 koševa i upisavši pritom 12 asistencija. Ovaj razigravač trenutno je statistički daleko najbolji igrač lige s prosječno 34 koša po utakmici (op.a. drugi ima 18.6) i s prosječno 9,3 asistencije po utakmici (op.a. drugi ima 5.2). Posebno se istaknuo u prvom poluvremenu u kojem je Zagreb nakon prvih dvadeset minuta igre imao visokih 56:37. Ribola je u drugom poluvremenu izgledala bolje, no Zagreb nije imao potrebe za podizanjem tempa pa su gosti samo uspjeli ublažiti svoj poraz.

Kod Ribole su bili raspoloženi Galić i Mandić koji su postigli više od polovice koševa svoje ekipe. Ribola je posebno podbacila u šutevima za tricu, samo dva igrača od osam uspjela su pogoditi izvan crte. Kaštelani su imali i veliki broj skokova (42), šut za dva bio je na dobrih 60%, ali je Junaković jednostavno bio nezaustavljiv.

Zagreb:Ogrizović, Junaković (40p, 12a, 4s), Bačevina, Buovac (13p, 3a, 7s), Palokaj (13p, 1a, 8s), Proleta (6p, 2s), Čar, Šango (11p, 3s), Macner, Radoš (2p), Krapić (16p, 2s), Badžim.

Ribola Kaštela: Mikulić (1a),Rhymes (6p, 3a, 8s), Karanušić (1s), Pruže, Došen (9p, 7a, 2s), Galić (21p, 7s), Mandić (29p, 1a, 4s), Đugum (7p, 3a, 1s), Živković (4p, 1a, 2s), Roso (1p, 1a, 5s), Šipić (4p, 1s), Matić (5p, 3a, 5s).