Ni gostovanje u Metkoviću nije donijelo ploda za rukometaše Ribole Kaštela, domaća ekipa bila je bolja rezultatom 28:22. U derbiju kola Mladi Rudar svladao je Hrvatski Dragovoljac i tako preuzeo čelno mjesto na tablici.

Metković 1963 – Ribola Kaštela 28:22 (15:10)

Metković, Gradska dvorana
Suci: Robert Bernobić, Nikša Kalčić
Igrač utakmice: Antonio Cvitanović (Metković 1963)

Loša predstava u Metkoviću kažnjena je novim porazom. Iako su u utakmicu krenuli vodstvom, nakon što je domaćin poveo s 5:4 gostima više nije bilo povratka u pozitivan rezultat. Metkovčani su se pred kraj prvog poluvremena uspjeli odvojiti na 12:8, a do kraja su pobjegli i na pet pogotka razlike. U drugom poluvremenu prednost je narasla i do sedam (17:10), potom je Ribola uspjela smanjiti na tri razlike (21:18), ali dalje od toga nije išlo. Jedini raspoloženi kod gostiju bili su Mikas i Bujas, dok je za domaćina sjajnu utakmicu odigrao Cvitanović koji je postigao devet pogodaka. Zbog loših rezultata na gostujućim terenima uprava Ribole najavila je novčane kazne igračima.

Metković 1963:Vučić (1), Koncul, Marević, Cvitanović (9), Obšivač, Bartolović (4), Bošković, Volarević (2), Kolovrat, Romić, Mataga (5), Pervan (6), Petrić, Bezer (1). Trener: Filip Romić

Ribola Kaštela: Pepur, Ilić (3), Čorić (3), Pavlov, Tadin Knezović, Papić, Papić, Bujas (4), Galić, Kovačević, Šegrt, Tukić, Vujičević (4), Mikas (1), Krokar, Bilokapić, Milas (7). Trener: Davor Bujas