Peto kolo odbojkaške Superlige nije bio uspješan za kaštelanske odbojkašice. Marina Kaštela na svom parketu doživjela je prvi poraz izgubivši od zagrebačke Mladosti rezultatom 3:1, a Kaštela Cemex su nakon pet setova poražena od Olimpika.

Marina Kaštela – HAOK Mladost 1:3
(23:25, 25:22,18:25, 21:25)

Suci: Ksenija Jurković, Antonio Pavičić

U najvećem odbojkaškom derbiju zagrebačka Mladost uspjela je doći do dugo očekivane pobjede u Kaštelima i tako ostati na vodećoj poziciji. Napeta odbojka očekivala se od samog početka i ona je opravdala očekivanja. Prvi set tijesno je pripao gošćama, ali već u drugom Marina uzvraća i poravnava rezultat. U trećem setu Mladost je ubacila u veću brzinu, a kako su se uspjele rezultatski odvojiti Marina nije mogla pronaći načina kako ih dostići do kraja seta. Četvrti set bio je posljednji. Iako se Marina dobro držala gošće su ipak presudile s četiri poena razlike i tako zasluženo slavile.

„Velika šteta za poraz. Prvi set odlučio protivnika. Namučili smo ih kao nitko ove godine i imali smo igru cijelo vrijeme. Evidentan je napredak i kvalitetna igra bez obzira što smo malo 'tanji'. Bit će bolje, ova ekipa može samo naprijed“, rekao je optimistično trener Marine Milorad Krunić.

Olimpik – Kaštela Cemex 3:2
(19:25, 25:21, 25:17, 23:25, 18:16)

Zagreb, dvorana Trnsko
Suci: Jasmin Ramić, Igor Kranjc

Prava odbojkaška utakmica odigrana je i u dvorani Trnsko gdje su se sastali Olimpik i Kaštela Cemex. Na kraju je domaća ekipa slavila, ali su dva boda lako mogla završiti i u džepu Malenih. Malene su odlično otvorile set, uspjele rezultatski pobjeći i zaključiti prvu dionicu s 25:19. Domaće odbojkašice na izgubljeni set reagirale su pozitivno pa su u sljedeća dva nadigrale gošće i tako došle do preokreta. Tijesnim četvrtim setom Kaštela Cemex produžila je svoj život u utakmici, a u posljednjoj dionici Olimpik je ipak došao do pobjede nakon produžetka.